Liga Mistrzów: podsumowanie wtorkowych meczów 6. kolejki. Liverpool i Ajax z kompletem zwycięstw

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 07.12.2021, 23:00

W pierwszy wtorek grudnia ostatnie mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów 2021/2022 rozegrały drużyny z grup A, B, C  i D.  Z kompletem zwycięstw po wszystkich rozegranych spotkaniach pozostanie Ajax Amsterdam i Liverpool.

Sporo goli w Paryżu, gdzie PSG wygrało z Club Brugge 4:1. Gospodarze prowadzili już po pierwszej połowie. W 2. minucie wynik meczu otworzył dobijający po interwencji bramkarza Mbappe. W 7. minucie znów w roli głównej Mbappe. Tym razem z głębi pola piłkę w pole karne posłał górą Di Maria, zaś Mbappe nie zaprzepaścił sytuacji sam na sam. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy precyzyjnym strzałem zza szesnastki popisał się natomiast Messi, który na liście strzelców wpisał się też w 76. minucie, kiedy to trafił z karnego. Niespełna dziesięć minut wcześniej gola honorowego dla gości zdobył uderzający z szesnastki Rits.

Grupę A wygrywa jednak Manchester City, choć zespół ten przegrał na wyjeździe z RB Lipsk. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził w 28. minucie Szoboszlali, który bez problemów wykorzystał sytuację sam na sam. Najpierw minął bramkarza, a potem umieścił futbolówkę do pustej bramki. W 71. minucie piłkę w środku pola przejął Forsberg. Ten pognał w kierunku pola karnego, po czym odegrał do środka i z szesnastki do siatki trafił Silva. Kilka minut później przyjezdni wyrównali. Po dograniu z lewej strony piłkę z najbliższej odległości umieścił w bramce Mahrez. Manchester strat jednak nie odrobił, w czym przeszkodziła czerwona kartka dla Walkera.

Z kompletu punktów po wszystkich sześciu kolejkach może cieszyć się Ajax Amsterdam, który wygrał u siebie ze Sportingiem Lizbona. W 8. minucie gola dla gospodarzy zdobył po karnym Haller. Goście do wyrównania doprowadzili w 22. minucie. Podaniem z głębi pola obsłużonym został Santos. Ten dostawił nogę do spadającej na linię bramkową piłki i ta wpadła do siatki. Do przerwy prowadził jednak Ajax. W 42. minucie złe wyprowadzenie piłki przez gości bez skrupułów wykorzystał Antony.

Druga połowa to kolejny popis strzelecki piłkarzy z Amsterdamu. W 58. minucie po podaniu sprzed pola karnego w sytuacji sam na sam nie mógł mylić się Neres. Kilka minut później zza pola bramkowego trafił natomiast uderzający płasko po ziemi Berghuis. Strzelać nie przestali jednak goście. W 79. minucie kapitalnym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Tabata.

Bez straty punktów w tegorocznych rozgrywkach też Liverpool, choć w wyjazdowym meczu z Milanem jako pierwszy przegrywał. W 30. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola dla gospodarzy zanotował Tomori. Przed przerwą gola wyrównującego zdobył dobijający po interwencji bramkarza Salah, zaś w 55. minucie gości na prowadzenie wyprowadził również dobijający Origi.

Więcej powodów do zadowolenia może mieć Inter Mediolan. Choć mediolańczycy przegrali z Realem Madryt, tak awansowali do wiosennej części rozgrywek Ligi Mistrzów. W pierwszej połowie trafienie dla Królewskich odnotował w 17. minucie uderzający zza pola karnego Kroos. Na nieco ponad dziesięć minut przed końcem meczu z podobnej odległości piłkę pod poprzeczką umieścił natomiast Asensio.

Bramki: 29' Malen, 45+2' Reus, 53' Reus, 68' Haland, 81' Haland

Czerwone kartki: 43' Welinton (Besiktas)

Ajax Amsterdam - Sporting Lizbona 4:2

Bramki: 8' Haller (K), 42' Antony, 58' Neres, 62' Berghuis - 22' Santos, 78' Tabata

Awans: Ajax Amsterdam i Sporting Lizbona