US Open: sensacja! Halep za burtą!

• Data publikacji: 27.08.2018, 18:28

Rozstawiona w tegorocznym US Open z numerem jeden Rumunka Simona Halep sensacyjnie przegrała w pierwszej rundzie z Estonką Kaią Kanepi 2-6 4-6.

Na początku meczu obydwie tenisistki wygrały gemy przy swoim serwisie (1-1), jednak potem na korcie brylowała Estonka, która nie straciła swojego podania ani razu, a do tego dwukrotnie odebrała serwis Rumunce i prowadziła 5-1. Halep wygrała jeszcze jednego gema, ale po chwili Estonka zakończyła pierwszego seta 6-2.

W drugim secie wyraźnie podbudowana w pierwszym secie Estonka przełamała dwukrotnie Halep i wygrała gema przy swoim serwisie (3-0). Następnie pierwsza rakieta świata przełamała Estonkę, a następnie wygrała gema przy własnym serwisie i zmniejszyła straty (2-3). Halep dogoniła Kanepi w ósmym gemie i wyrównała stan drugiego seta na 4-4. Radość Rumunki nie trwała jednak długo. Po chwili Kanepi przełamała ją, a następnie przypieczętowała mecz przy swoim serwisie wygrywając drugiego seta 6-4.

Simona Halep (Rumunia) - Kaia Kanepi (Estonia) 2-6 4-6