Liga Mistrzów: Real lepszy od Interu. „Królewscy” zajmują pierwsze miejsce w grupie D

• Dodał: Mateusz Krupa
  • Data publikacji: 07.12.2021, 22:57

W ostatniej kolejce Ligi Mistrzów na Santiago Bernabeu spotkały się dwa zespoły, które miały już pewny awans do fazy pucharowej. Stawką tego meczu było pierwsze miejsce, które w dalszej części turnieju dawało szansę na trafienie potencjalnie łatwiejszego rywala. Po ciekawym meczu trzy punkty zgarnął Real Madryt, pokonując Inter Mediolan 2:0 po golach Toniego Kroosa i Marco Asensio.

Dobrze rozpoczęła to spotkanie drużyna z Mediolanu. Kontrolowała przebieg meczu od pierwszego gwizdka niemieckiego arbitra, ale to „Królewscy” jako pierwsi objęli prowadzenie. W 17. minucie fantastycznym uderzeniem zza pola karnego popisał się Toni Kroos, pokonując Samira Handanovicia. Inter po straconej bramce nie podłamał się i od razu chciał odpowiedzieć, natomiast bezskutecznie. Strzały Lautaro Martineza oraz Edina Dzeko lądowały nad bramką Realu. W 36. minucie mogło być już 2:0 dla gospodarzy. Świetną okazję zmarnował Luka Jović, który wychodząc „sam na sam” strzelił obok bramki. Pod koniec pierwszej połowy prowadzenie mógł podwyższyć Rodrygo. Składna akcja „Los Blancos” zakończona została przez Brazylijczyka strzałem w słupek. Drużyna Carlo Ancelottiego była zdecydowanie konkretniejsza w swoich akcjach i to ona zeszła do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Świetnie mogła zacząć się ta druga połowa dla Interu. Po podaniu Calhanoglu, w dobrej sytuacji znalazł się Nicolo Barella, lecz jego strzał był minimalnie niecelny. Po tej okazji to Real zaczął kontrolować przebieg meczu. Gospodarze utrzymywali się długo przy piłce, zagrażali bramce Handanovicia i nie dawali dojść do głosu zespołowi z Włoch. Na domiar złego dla „Nerrazurrich” w 64. minucie czerwoną kartkę otrzymał Nicolo Barella, który po starciu z Ederem Militao nie utrzymał nerwów na wodzy i po gwizdku arbitra uderzył obrońcę Realu. W 79. minucie najprawdopodobniej gola kolejki zdobył zmiennik Marco Asensio. Piłka po strzale zza pola karnego odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Piękny gol Hiszpana. „Królewscy” spokojnie dowieźli to prowadzenie do końca spotkania i zajęli pierwsze miejsce w grupie. Inter wyszedł z grupy na drugiej pozycji.

Real Madryt - Inter Mediolan: 2:0 (1:0)

Bramki: 17' Kroos, 79' Asensio

Real Madryt: Courtois - Mendy, Alaba, Militao, Carvajal - Modrić, Casemiro (71' Camavinga), Kroos (77' Valverde) - Vinicius (80' Hazard), Jović (78' Mariano), Rodrygo (77' Asensio)

Inter Mediolan: Handanović - Bastoni, Skriniar, D'Ambrosio - Perisić, Calhanoglu (59' Vecino), Brozović (60' Vidal), Barella, Dumfries (46' Dimarco) - Dzeko (60' Sanchez), Martinez (66' Gagliardini)

Żółte kartki: 54' D'Ambrosio, 74' Bastoni - 64' Militao

Czerwona kartka: 64' Barella

Sędzia: Felix Brych