NHL: udany rewanż St. Louis Blues

• Data publikacji: 08.12.2021, 11:05

Dzisiaj rozegrano 10 spotkań ligi NHL. Dogrywką zakończył się mecz w St. Louis. Blues wygrali 4:3 z Florida Panthers, rewanżując się rywalom za porażkę sprzed czterech dni.

W sobotę Florida Panthers wygrali na własnym lodowisku 4:3 po rzutach karnych z Blues. Terminarz został ułożony tak, że cztery dni później obydwie ekipy spotkały się w St. Louis. Mecz także był wyrównany. Po pierwszej tercji goście prowadzili 1:0 po trafieniu Aleksandra Barkowa. W piątej minucie drugiej części spotkania wyrównał Władimir Tarasenko, a minutę później odpowiedział Brandon Montour. Blues ponownie trafili na razem, tym razem Brayden Schenn w przewadze. Gospodarze w trzeciej tercji wyszli na prowadzenie za sprawą Brandona Saada. Jednak po raz kolejny mieliśmy remis, gdyż dla Panthers trafił Jonathan Huberdeau. W dogrywce po świetnej indywidualnej akcji zwycięstwo zespołu z St. Louis nad liderem Konferencji Wschodniej dał Paweł Buczniewicz.

W spotkaniu dwóch drużyn Konferencji Wschodniej Tampa Bay Lightning wygrała 3:2 z Montreal Canadiens. Mistrzowie ligi z problemami zwyciężyli z finalistami poprzedniego sezonu, którzy zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Zwycięską bramkę dla Tampy zdobył w kontrze na 38 sekund przed końcem Ondrej Palat. Anaheim Ducks pokonali 2:0 Buffalo Sabres. Duży rozgłos ma pierwsza bramka zdobyta przez Ducks. Trevor Zegras podał "górą" krążek zza bramki do Sonny'ego Milano, który trafił do siatki rywali "z powietrza".

Detroit Red Wings - Nashville Predators 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)
Montreal Canadiens - Tampa Bay Lightning 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
Ottawa Senators - New York Islanders 3:5 (0:0, 1:3, 2:2)
Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets 5:4 (3:0, 2:1, 0:3)
Buffalo Sabres - Anaheim Ducks 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
St. Louis Blues - Florida Panthers 4:3 (0:1, 2:1, 1:1, 1:0)
Winnipeg Jets - Carolina Hurricanes 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Chicago Blackhawks - New York Rangers 2:6 (2:1, 0:1, 0:4)
Edmonton Oilers - Minnesota Wild 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
San Jose Sharks - Calgary Flames 5:3 (1:2, 3:1, 1:0)