Euroliga kobiet: dobry mecz przyniósł Arce kolejną porażkę

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 08.12.2021, 19:41

W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej w fazie grupowej Euroligii kobiet zespół VBW Arki Gdynia podejmował ekipę Dynama Kursk. W spotkaniu wyjazdowym gdynianki przegrały 76:86, co dawało im nadzieję na korzyste rozstrzygnięcie w Gdynia Arena. Niestety dziś ponownie lepsze okazały się zawodniczki rosyjskiego klubu.

W spotkanie bardzo dobrze weszły gospodaynie. Szybko objęły prowadzenie 6:0, co dawało im komfort pilnowania przewagi w pierwszej kwarcie. Niestety im bliżej było końca tej odsłony, tym podopieczne Gundarsa Vetry bardziej gubiły się w swoim planie na to spotkanie. Koszykarki z Kurska odpowiedziały na dobre otwarcie Arki serialem 8:0 i objęły prowadzenie. Do końca pierwszej kwarty zawodniczki polskiego klubu zdołały jednak odebrać prowadzenie i po 10. minutach gry było 16:14. Na drugą kwartę drużyna reprezentująca Polskę niestety można powiedzieć, że nie wyszła, szczególnie jeśli chodzi o defensywę. Rywalki zdobyły aż 25 punktów, co pozwoliło im na prowadzenie do przerwy siedmioma punktami. W pewnym momencie ich przewaga wynosiła nawet 12 oczek, ale lepsza końcówka pozwoliła doprowadzić do rezultatu 32:39.

Po przerwie trzeba było odrabiać straty z pierwszej połowy, co gdyniankom sprawiało sporo trudności. Choć w trzeciej kwarcie udało się kilkakrotnie zmniejszyć stratę, najbliżej rywalek były przy wyniku 44:47, to ta partia zakończyła się remisem 15:15. Stawiało to Arkę przed trudnym wyzwaniem w końcowych dziesięciu minutach. Przez znaczną większość czasu w czwartej kwarcie przewaga koszykarek Dynama Kursk utrzymywała się na podobnym poziomie, ale końcówka meczu przyniosła jeszcze sporo emocji. Na minutę i 16 sekund przed końcem Megan Gustafson trafiła do kosza, dzięki czemu strata wynosiła zaledwie trzy punkty. Niestety końcowe akcje nie pozwoliły na odrobienie strat i Arka przegrała swój kolejny mecz w Eurolidze.

VBW Arka Gdynia - Dynamo Kursk 64:67 (16:14, 16:25, 15:15, 17:13)

Arka Gdynia: Gustafson 22, Kastanek 13, Begić 9, Bertsch 9, Lundquist 7, Kunek 4, Bernies 0, Podgórna 0.

Dynamo Kursk: Ogunbowale 16, Kozik 15, Howard 13, Lisec 13, Prince 3, Frolkina 3, Lewczenko 3, Szabanowa 1, Barić 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.