Liga Mistrzów: Bayern dobija Barcelonę

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 08.12.2021, 22:59

Bayern Monachium wygrał 3:0 z FC Barceloną i tym samym zakończył udział Katalończyków w tegorocznej Lidze Mistrzów. 77 minut w barwach gospodarzy rozegrał Robert Lewandowski.

Początek meczu pokazał zaangażowanie Barcelony w poszukiwaniu szybkiego gola. "Duma Katalonii" wyszła na przeciwnika wysokim pressingiem. Okres dominacji gości trwał jednak tylko kilka minut. Z czasem tempo kostruowania akcji zwiększył Bayern. Defensywa Barcelony miała duży problem z szybkimi skrzydłowymi gospodarzy - Leroyem Sane i Alphonso Daviesem. W 34. minucie Robert Lewandowski dograł na głowę Thomasa Muellera, a ten umieścił piłkę w siatce. Niedługo później było już 2:0. Leroy San zdecydował się na strzał z dystansu i pokonał Marca Andre ter Stegena. Dodatkowo niekorzystny dla Barcelony wynik w Lizbonie nie dodał motywacji, by znacząco zaatakowali w drugiej odsłonie. Ta przebiegła w podobny sposób. Nadal dużo groźniejszy pod bramką przeciwnika był Bayern. W 62. minucie Davies wyłożył piłkę Jamalowi Musiale, który zdobył swojego premierowego gola w Lidze Mistrzów. Więcej bramek tego wieczoru na Allianz Arenie już nie padło, choć kilka okazji ku temu było. Szczególnie dużo zamieszania robił Sane, jednak niemieckiemu skrzydłowemu futbolówka ponowie do siatki nie wpadła. Bawarczycy zanotowali w grupie szóste zwycięstwo, a Katalończycy na wiosnę zagrają w rozgrywkach Ligi Europy.

Bayern Monachium - FC Barcelona: 3:0 (2:0)

Bramki: 34' Mueller, 43' Sane, 62' Musiala

Bayern: Neuer - Davies (71' Richards), Sule (78' Nianzou), Upamecano, Pavard - Tolisso (60' Roca), Coman (71' Sarr), Musiala, Mueller, Sane - Lewandowski (77' Tillman)

Barcelona: ter Stegen - Dest (46' Nico), Araujo, Pique, Lenglet, Alba (31' Mingueza) - F. De Jong (73' Puig), Busquets, Gavi (87' Demir) - Depay, Dembele (73' Coutinho)

Żółte kartki: 82' Richards - 3' Busquets, 16' Araujo

Sędzia: Ovidiu Hategan