NHL: zwycięstwo Vancouver Canucks po rzutach karnych

• Data publikacji: 09.12.2021, 09:50

Dzisiaj rozegrano cztery mecze ligi NHL. Najwięcej emocji było w Vancouver, gdzie Canucks po rzutach karnych wygrali 2:1 z Boston Bruins.

Canucks, którzy plasują się w końcówce tabeli na Zachodzie walczyli o dziesiąte zwycięstwo w sezonie. Ich rywalami byli Boston Bruins, którzy są blisko strefy play-off na Konferencji Wschodniej. Pierwszą bramkę zdobyli goście, ale nie została ona uznana z powodu spalonego. Tym samym w drugiej tercji w przewadze wynik dla Vancouver otworzył Brock Boeser. W kolejnej części spotkania Bruins wykorzystali sytuację gry w przewadze dwóch zawodników i na 1:1 trafił Patrice Bergeron. Kolejne minuty i także dogrywka nie przyniosły rozstrzygnięcia. O zwycięstwie Canucks przesądziły rzuty karne, w których bramki strzelili T.J. Miller i Bo Horvat.

Vegas Golden Knights w dziewiątej minucie trzeciej tercji przegrywali 2:4 z Dallas Stars. Jednak Złoci Rycerze zdobyli trzy kolejne bramki i triumfowali 5:4. Decydujący cios zadał Max Pacioretty. Colorado Avalanche wygrali 7:3 z New York Rangers, a po dwa gole strzelili Mikko Rantanen i Logan O'Connor. New Jersey Devils pokonali u siebie 3:0 z Philadelphia Flyers.

New Jersey Devils - Philadelphia Flyers 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
New York Rangers - Colorado Avalanche 3:7 (2:1, 0:5, 1:1)
Vancouver Canucks - Boston Bruins 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 2:0)
Vegas Golden Knights - Dallas Stars 5:4 (0:1, 2:2, 3:1)