Skoki do wody - MŚJ: rosyjskie złota na zakończenie czempionatu
Sandro Halank/Wikimedia Commons

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 09.12.2021, 18:10

Za nami ostatni dzień mistrzostw świata juniorów w skokach do wody. Na zakończenie rywalizacji w Kijowie złoto w skokach synchronicznych juniorek z trampoliny trzymetrowej zdobyły Juliana Kluewa i Jelizawieta Kuzina. Natomiast w grupie A na platformie najlepszy był Maksim Małofiejew.

Po pierwszej serii w konkursie skoków synchronicznych z trampoliny trzymetrowej juniorek na prowadzeniu ex aequo były pary Anna Arnautowa/Ksenia Bailo oraz Rebecca Curti/Elisa Pizzini, które zgromadziły po 48 punktów. Później znów oglądaliśmy dwie pary na pierwszej lokacie, z tą różnicą, że Ukrainki zostały zastąpione przez Julianę Kluewą i Jelizawietę Kuzinę. Dopiero po trzeciej serii skoków samodzielnie pozycję liderek okupowały Curti i Pizzini po zaprezentowaniu 2 1/2 salta w tył w pozycji łamanej. Jednak przewaga Włoszek nie była wielka nad Rosjankami, które do prowadzących traciły 2,2 punktu. W czwartej próbie Curti z Pizzini średnio wykonały 2 1/2 salta Auerbacha w pozycji łamanej. Tę sytuację wykorzystały Kluewa i Kuzina, awansując na pierwsze miejsce, dzięki przedstawieniu 2 1/2 salta w tył w pozycji łamanej. Natomiast błąd Włoszek wykorzystały także Arnautowa oraz Bailo, wskakując na drugą pozycję. W ostatniej serii skoków sytuacja nie uległa zmianie i ostatecznie złoto powędrowało do Rosjanek, które miały 5,90 punktu zapasu nad Ukrainkami. Natomiast Curti i Pizzini musiały zadowolić się brązem.

Na zakończenie czempionatu w Kijowie odbyła się rywalizacja juniorów z kategorii A (17-19 lat) na platformie. W pierwszej serii straty z eliminacji do Maksima Małofiejewa odrobił Tom Laszlo Waldsteiner, który dzięki wykonaniu 3 1/2 salta delfina w pozycji kucznej awansował na pozycję lidera. Jednak Niemiec długo nie nacieszył się prowadzeniem, ponieważ już po kolejnym skoku spadł na drugie miejsce, a najbliżej tytułu w tamtym momencie był Małofiejew. W późniejszym czasie Rosjanin pewnie zmierzał po złoto i ostatecznie pewnie je zdobył, przedstawiając na koniec 2 1/2 salta w tył w pozycji łamanej z 1 1/2 śruby. Natomiast Waldsteiner po fatalnym zaprezentowaniu 3 1/2 salta Auerbacha w pozycji łamanej nie uplasował się nawet na podium. Błąd Niemca wykorzystali Leonardo Garcia Varela oraz Kawan Figueredo Pereira, którzy zdobyli odpowiednio srebrny i brązowy medal.