EBL: Twarde Pierniki wygrały na własnym parkiecie

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 09.12.2021, 19:30

W meczu 14. kolejki Energa Basket Ligi Twarde Pierniki Toruń pokonały we własnej hali Kinga Szczecin 76:69. Dzięki wygranej torunianie wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli.

W czwartkowe popołudnie w Toruniu doszło do starcia dwóch wysoko notowanych drużyn Energa Basket Ligi. Miejscowe Twarde Pierniki podejmowały zespół Kinga Szczecin. Faworytem spotkania byli gospodarze, którzy w przypadku zwycięstwa mogli objąć prowadzenie w tabeli polskiej ligi koszykówki. Gracze ze Szczecina w przypadku odpowiednio wysokiej wygranej mogli wskoczyć na czwarte miejsce.

Pierwsze akcje spotkania należały do zespołu przyjezdnych, którym jednak niedługo było dane cieszyć się z prowadzenia. Jeszcze w pierwszej kwarcie torunianie znacznie poprawili swoją grę, dzięki czemu najpierw wyrównali stan meczu, a następnie jeszcze przed początkiem drugiej kwarty wyszli na sześcio-punktowe prowadzenie. W drugiej części gry od początku do końca prowadzili gospodarze, którzy po wyrównanej kwarcie zdołali dołożyć do swojego prowadzenia kolejne trzy punkty. Do przerwy mieliśmy więc wynik 38:29. Gra obu zespołów zdecydowanie nie porywała. Oglądać mogliśmy wiele nieudanych akcji czego dowodem jest statystyka, wg. której obie drużyny jedynie nieznacznie przekroczyły skuteczność na poziomie 40% rzutów z gry.

Po zmianie stron obie drużyny zaczęły nieco skuteczniej przeprowadzać ataki. Olbrzymią poprawę w tym aspekcie gry zaliczyli jednak przede wszystkim przyjezdni, którzy trafili ponad 60% swoich rzutów, co przełożyło się na zdobycie dwudziestu dwóch punktów w trzeciej kwarcie. Taki dorobek punktowy pozwolił im odrobić sześć punktów straty, co przywróciło ich do walki o zwycięstwo w spotkaniu. Po wznowieniu gry w ostatniej odsłonie spotkania wydawało się, że gracze ze Szczecina pójdą za ciosem i obejmą prowadzenie, jednak tak jak i na początku spotkania radość nie trwała zbyt długo. Utrata prowadzenia ocuciła drużynę gospodarzy, która momentalnie powróciła do dobrej gry i ponownie objęła prowadzenie. Torunianie odskoczyli na pięć punktów i nie pozwolili rywalom na odrobienie strat już do końca meczu.

Ostatecznie gospodarze pokonali więc ekipę ze Szczecina 76:69. Dzięki temu zwycięstwu torunianie wskoczą na pierwsze miejsce w tabeli, z kolei szczecinianie będą zajmować szóstą lokatę.

Twarde Pierniki Toruń - King Szczecin 76:69 (20:14, 18:15, 16:22, 22:18)

Twarde Pierniki: Manigat 18, Rogic 13, Amigo 12, Diduszko 12, Cel 8, Kołodziej 6, Samsonowicz 5, Janczak 2

King: Richardson 16, Davis 15, Dorsey-Walker 9, Threatt 9, Salic 7, Schenk 6, Matczak 4, Bartosz 3, Kikowski