US Open: Wawrinka lepszy od Dimitrova

• Data publikacji: 27.08.2018, 21:18

Stan Wawrinka pokonał w trzech setach Grigora Dimitrova w szlagierowym meczu pierwszej rundy US Open. Bułgar tylko w trzecim secie nawiązał równorzędną walkę ze Szwajcarem ale to było zbyt mało na świetnie dysponowanego rywala.

Spotkanie to było okrzyknięte szlagierem, ponieważ spotkali się ze sobą zwycięzca US Open z roku 2016 oraz rozstawiony z "8" Grigor Dimitrov. Tenisiści Ci w przeszłości spotykali się siedmiokrotnie, 4 z 7 spotkań padło łupem Bułgara. Wszyscy spodziewali się, że mecz będzie długi i wyrównany. Początek pierwszego seta przebiegał po myśli serwujących, którzy zgodnie wygrywali swoje podania. Dopiero w ósmym gemie przyszło niespodziewane rozluźnienie ze strony Dimitrova, który przegrał swój serwis. Konsekwencją tego było przegranie seta 3:6. Stan Wawrinka nie licząc pierwszego gema, w którym musiał bronić jednego break pointa bardzo dobrze sobie radził na korcie posyłając w pierwszym secie 10 piłek kończących i wygrywając 83% piłek po pierwszym serwisie.

Gra Grigora Dimitrova rozsypała się po przegranej pierwszej partii. Szwajcar wykorzystał moment słabszej gry i wyszedł na prowadzenie 4:0. W kolejnych gemach nie zobaczyliśmy już przełamań i to Stan Wawrinka wygrał drugiego seta 6:2. Bułgar popełnił bardzo dużo prostych niewymuszonych błędów - 17.

Trzeci set był bardzo wyrównany. Tenisista pochodzący z Chaskowa zaczął wreszcie wygrywać dłuższe wymiany. Gra toczyła się gem za gem. Zwrot nastąpił w ósmym gemie, gdzie Dimitrov przełamał Wawrinkę i wyszedł na prowadzenie 5:3. Mający do dyspozycji serwis Dimitrov stanął przed szansą zakończenia seta i powrócenia do meczu. Niestety Bułgar dał się przełamać powrotnie rywalowi, a co gorsza do końca seta nie wygrał już ani jednego gema i przegrał trzeciego seta 5:7. Ciężko jest wyjaśnić to jak swojej sytuacji nie wykorzystał Grigor Dimitrov. Zwycięstwo to było czwartą wygraną Wawrinki nad Bułgarem. W II rundzie Szwajcar zmierzy się z Ugo Humbertem z Francji.