Liga Mistrzów: Villarreal pozostaje w rozgrywkach
Dan Farrimond/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 09.12.2021, 21:15

Znakomite widowisko zafundowały drużyny Atalanty i Villarrealu. W przełożonym o dzień meczu padł rezultat 2:3 i to gracze "Żołtej Łodzi Podwodnej" zostają w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Z powodu obficie padającego śniegu mecz Atalanty z Villarrealem został rozegrany dzień później niż pierwotnie planowano. Bezzmienny pozostał jednak fakt, że gospodarze musieli wygrać, chcąc awansować do kolejnej fazy rozgrywek. Gościom, którzy posiadali o punkt więcej od rywala, starczał remis. Znakomicie spotkanie rozpoczęło się dla Hiszpanów. Po podaniu Daniego Parejo gola w 4. minucie zdobył Arnaut Danjuma. Pięć minut później Rafael Toloi stanął przed świetną okazją na doprowadzenie do remisu. Kapitan ekipy z Bergamo uderzył głową ponad poprzeczką. Skuteczną interwencją po strzale Remo Freulera z 16. minuty popisał się Geronimo Rulli. Mimo przewagi gospodarzy to gościom udało się zdobyć kolejnego gola przed przerwą. Złe ustawienie defensorów wykorzystał Etienne Capoue.

Pierwsze minuty drugiej odsłony to dalsza niemoc piłkarzy Gian Piero Gasperiniego. Już w 51. minucie ponownie łatwo z obrońcami Atalanty poradził sobie Danjuma. Wynik 0:3 powodował tylko matematyczne szanse na obejrzenie drużyny z Bergamo w Lidze Mistrzów na wiosnę. Ostatnie pół godziny jednak to przygniatająca dominacja Włochów. Rusłan Malinovsky najpierw trafił w poprzeczkę, strzelając z rzutu wolnego, a niedługo później efektownym strzałem z woleja dał promyk nadziei swoim kolegom, zdobywając pierwszą bramkę. W 80. minucie na 2:3 trafił Duvan Zapata. Pięć minut później Luis Muriel trafił w słupek. Piłkę meczową miał rezerwowy Villarrealu, Boulaye Dia, lecz w idealnej sytuacji posłał futbolówkę obok słupka. Mimo wyraźniej przewagi Atalanta uległa przeciwnikowi i po przerwie zimowej zagra w rozgrywkach Ligi Europejskiej.

Atalanta Bergamo - Villarreal: 2:3 (0:2)

Bramki: 71' Malinovsky, 80' Zapata - 4', 51' Danjuma, 41' Capoue

Atalanta: Musso - Demiral (46' Djimsiti), Toloi, Palomino - Hatebour, de Roon (54' Muriel), Freuler, Pessina (46' Malinovsky), Maehle (90' Zappacosta- Zapata, Ilicić

Villarreal: Rulli - Foyth, Torres, Albiol, Estupinan - Gomez (90+3' Pena), Parejo (90+3' Trigueros), Capoue, A. Moreno (87' Pedraza) - G. Moreno (81' Iborra), Danjuma (87' Dia)

Żółte kartki: 89' Muriel - 57' A. Moreno, 57' Parejo

Sędzia: Anthony Taylor