• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 10.12.2021, 10:30

Za nami kolejna, emocjonująca noc w hokejowej lidze NHL. Rozgrano dziesięć spotkań, a najwięcej emocji było w Toronto, gdzie Maple Leafs mierzyli się z ekipą z Tampy.

Toronto Maple Leafs 3:5 Tampa Bay Lightning

2', 50' Kase, 20' Nylander - 10' Bellemare, 13' Stamkos, 25', 60' Palat, 30' Raddysh

Aż osiem bramek padło w Scotiabank Arena w Toronto, gdzie miejscowi Maple Leafs mierzyli się z Bay Lightning. Mecz zaczął się bardzo dobrze dla gospodarzy, gdy już w 2. minucie trafił Ondrej Kase, korzystając z przewagi liczebnej na lodzie. Odpowiedź gości nadeszła w połowie tercji, gdy do bramki skierował krążek Francuz Pierre-Edouard Bellamare. Chwilę później grę w przewadze wykorzystał Steven Stamkos i to Tampa była na prowadzeniu. Jednak gospodarze zdołali odpowiedzieć jeszcze w tej części gry, a konkretnie uczynił to William Nylander. W drugiej odsłonie strzelali tylko przyjezdni. Najpierw trafił Ondrej Palat, a po nim na listę strzelców wpisał się Taylor Raddysh i było 2:4. W ostatniej tercji padły dwa gole. Najpierw starty zmniejszył ponownie Kase, ale ostateczny wynik na 3:5 ustalił kolejny, trafieniem rodak i imiennik Kase'a - Palat.