PKO Ekstraklasa: Raków wyszarpał zwycięstwo w ostatniej akcji meczu

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 10.12.2021, 22:33

Spotkanie 18. kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Rakowem Częstochowa a Piastem Gliwice zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po golu Wdowiaka padł wynik 1:0.

Przed tym meczem „Medaliki” znajdowały się na czwartej lokacie z 29. punktami na koncie. Zawodnicy „Piastunek” byli zaś na jedenastej pozycji z dorobkiem 21. „oczek”. W 1. kolejce tego sezonu ekipa spod Jasnej Góry ograła po emocjonującym meczu gliwiczan 3:2 i również w rewanżu wydawała być się faworytem.

W pierwszej połowie gra była dość wyrównana. Obie strony stworzyły sobie po kilka niezłych okazji, ale nie potrafiły zdobyć gola.

W drugich 45 minutach gra wyglądała podobnie, chociaż to częstochowianie grali jakby trochę lepiej od rywali. Jedyną bramkę w meczu ujrzeliśmy w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Trafienie dla swojej drużyny zanotował Mateusz Wdowiak i to gospodarze zwyciężyli 1:0.

Wynik ten spowodował, że Raków umocnił się w TOP 4 ligi, zaś Piast po zwycięstwie nad Termalica wrócił na ścieżkę porażek.

Raków Częstochowa – Piast Gliwice 1:0 (0:0)

Bramki: 90+4’ Wdowiak

Raków: Kovacević – Rundić, Niewulis, Tudor – Kun, Lederman, Poletanović, Wdowiak – Lopez (74’ Długosz), Arak (78’ Musiolik), Sturgeon (88’ Szelągowski)

Piast: Plach – Katranis, Mosór, Czerwiński, Konczkowski – Lipski (77’ Hateley), Sokołowski – Vida, Chrapek, Kądzior (89’ Pyrka) – Toril

Żółte kartki: 53’ Niewulis – 90+3’ Hateley

Sędzia: Damian Kos