Snowboard - PŚ: Nowaczyk z przegraną w 1/8 finału w gigancie

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 11.12.2021, 10:12

Michał Nowaczyk odpadł w 1/8 finału podczas pierwszych zawodów Pucharu Świata w snowboardowym gigancie równoległym. Zwycięzcą w Bajonne został pogromca Nowaczyka - Sangho Lee. Natomiast w rywalizacji kobiet triumfowała Sofia Nadyrszina.

Eliminacje wśród mężczyzn w gigancie równoległym z reprezentantów Polski przeszedł tylko Michał Nowaczyk, który zajął w nich 15. pozycję. Niestety swojego przejazdu nie ukończył Oskar Kwiatkowski. Najlepszy w eliminacjach był Słoweniec Tim Mastnak. W 1/8 finału Michał Nowaczyk musiał zmierzyć się z Sangho Lee. Nasz reprezentant nieźle się zaprezentował, szczególnie w środkowej strefie trasy, ale przez błędy w końcówce do ćwierćfinału przeszedł Koreańczyk. Ten z kolei bardzo dobrze jechał do samego końca zawodów i w dużym finale zmierzył się ze Stefanem Baumeisterem. Ostatecznie lepszy okazał się Sangho Lee, dla którego jest to pierwszy triumf w karierze. Najniższy stopień podium zajął Andriej Sobolew po wypadnięciu z trasy Mirko Felicettiego.

W rywalizacji kobiet na starcie w eliminacjach stanęły Aleksandra Król i Weronika Biela-Nowaczyk. Żadnej z Polek nie udało się awansować do 1/8 finału. Bliżej tego była Król, której do zameldowania się w najlepszej 16 zabrakło 0,19 sekundy. W walce o zwycięstwo zwyciężczyni eliminacji Sofia Nadyrszina rywalizowała z Ramoną Theresią Hofmeister. Triumf pewnie padł łupem Nadyrsziny po dużym błędzie Hofmeister. Dla Rosjanki jest to drugie zwycięstwo w gigancie równoległym w karierze. Trzecie miejsce padło łupem Carolin Langenhorts. Niemka była lepsza od Julii Dujmovitz tylko o 0,03 sekundy.