Saneczkarstwo - PŚ: kolejna dziewiąta pozycja Chmielewskiego i Kowalewskiego
Martin Rulsch, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 11.12.2021, 11:47

Wojciech Chmielewski oraz Jakub Kowalewski zajęli 9. miejsce w zawodach Pucharu Świata w Altenbergu. Zwycięzcami rywalizacji w dwójkach zostali Thomas Steu i Lorenz Koller.

Nasza eksportowa dwójka nieźle zaprezentowała się w pierwszym ślizgu, w którym z rezultatem 42,169 sekundy zajęła 10. miejsce. To dawało niezłą sytuację do ataku, ponieważ Polacy do wyprzedzających ich Andrieja Bogdanowa i Jurija Prochorowa tracili tylko 0,011 sekundy. Na prowadzeniu po pierwszej części rywalizacji była dwójka Toni Eggert/Sascha Benecken. Niemcy przed drugim przejazdem mieli 0,028 sekundy zapasu nad Thomasem Steu oraz Lorenzem Kollerem. Podium zamykali Łotysze, ale nie bracia Sics, którzy byli na piątym miejscu, a Martins Bots wraz z Robertsem Plume. Słabo spisała się dwójka Geueke/Gamm, która po problemach w początkowych fragmentach zajmowała dopiero 17. lokatę.

W drugim ślizgu Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski znów dobrze przejechali tor, dzięki czemu awansowali na dziewiątą pozycję, którą zajęli już trzeci raz w tym sezonie na cztery starty w klasycznych zawodach. Natomiast w rywalizacji o najwyższe lokaty walka trwała do ostatnich metrów. Ostatecznie dwójce Steu/Koller udało się z nawiązką odrobić straty do Eggerta i Beneckena, wyprzedzając ich o zaledwie 0,003 sekundy. Najniższy stopień podium udało się utrzymać Martinsowi Botsowi oraz Robertsowi Plume.

W sobotę odbyła się także rywalizacja w jedynkach kobiet. Pewne zwycięstwo odniosła Madeleine Egle, która była najlepsza w obu przejazdach. Na drugiej lokacie z blisko 0,3 sekundy straty uplasowała się Julia Taubitz, a podium uzupełniła Anna Berreiter. Klaudia Domaradzka oraz Natalia Jamróz nie przeszły eliminacji.