Skoki narciarskie - PK: słaby występ Polaków, zwycięstwo Freunda
kataaca / flickr

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 11.12.2021, 12:49

Severin Freund okazał się najlepszy w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Niemiec skoczył na odległość 115,5 i 113,0 metrów. Podium uzupełnili Austriak Urlich Wohlgenannt oraz Czech Roman Koudelka.

W pierwszej serii najlepszy był Sondre Ringer. Norweg fantastyczną próbą na odległość 117 metrów wyprzedził Severina Freunda, który uzyskał 115,5 metra o 0,6 pkt. Poza tą dwójką strata była już znacznie wyższa. Urlich Wohlgenannt stracił do prowadzących 6,1 pkt. Najlepszy z Polaków - Stefan Hula zakończył pierwszą rundę na 17 miejscu. Do finałowej trzydziestki awansował jeszcze Maciej Kot. Uzyskał on ostatnie miejsce premiowane awansem. Klemens Joniak zajął 38 miejsce, Jan Habdas 41, Tomasz Pilch 44, a Jarosław Krzak 48.

W drugiej serii Polacy nie skoczyli najlepiej. Stefan Hula spadł na 25 miejsce, zaś Maciej Kot nieznacznie awansował i zakończył zawody na 26 miejscu. Nienajlepiej dziś spisał się także współlider klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. David Siegel w pierwszej serii skoczył 110,5 metra, co przełożyło się dopiero na 14 miejsce, a w drugiej serii spadł jeszcze niżej i skokiem na jedyne 108 metrów jeszcze bardziej oddalił się z czołówki kończąc zawody na 18 lokacie. Swojego prowadzenia do końca zawodów nie dociągnął Sondre Ringen. Norweg zaspał wybicie i wylądował na 106 metrze. To przełożyło się na szóste miejsce. Triumfatorem zawodów został Severin Freund, który w drugim skoku uzyskał 113 metrów i pokonał Urlicha Wohlgenannta, który w drugiej próbie skoczył o 1,5 metra dalej. Na najniższym stopniu podium stanął Roman Koudelka, który skakał dziś na odległość kolejno 111 i 111,5 metra.