Monoboby - World Series: triumf Meyers Taylor w Wintenbergu

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 11.12.2021, 16:53

Elana Meyers Taylor po świetnym drugim ślizgu została zwyciężczynią monobobowych zawodów z cyklu World Series w Wintenbergu. Drugą lokatę zajęła Breeana Walker, a trzecia była Cynthia Appiah. Natomiast w zawodach, także z cyklu World Series, ale w Siguldzie Linda Weiszewski uplasowała się na czwartej lokacie.

W pierwszym przejeździe najlepsza była Breeana Walker, która uzyskała czas 58,89 sekundy. Ze stratą 0,06 sekundy na drugiej pozycji plasowała się Elana Meyers Taylor, a podium zamykała Cynthia Appiah. Kanadyjka była najwyżej klasyfikowaną zawodniczką, z tych, które nie złamały granicy 59 sekund. Zawiedzione po pierwszym ślizgu mogły być Kim Kalicki oraz Kaillie Humphries, zajmujące odpowiednio ósme i jedenaste miejsce.

Podczas drugiego ślizgu Kalicki utrzymała swoją pozycję, a Humphries pojechała jeszcze gorzej i zajęła dopiero 13. lokatę. Natomiast w walce o czołowe lokaty fantastycznie spisała się Elana Meyers Taylor, która świetnie przejechała tor w drugiej części rywalizacji i ostatecznie wygrała zawody z zapasem 0,23 sekundy nad Breeaną Walker. Najniższy stopień podium utrzymała Cynthia Appiah.

Wintenberg nie był jedynym miastem, który gościł cykl World Series w ten weekend. Odbyła się także rywalizacja w Siguldzie, gdzie startowały słabsze zawodniczki, w tym dwie reprezentantki Polski. Ostatecznie Linda Weiszewski zajęła czwarte miejsce, siódma była Julia Słupecka. Zawody wygrała Yooran Kim. W rywalizacji wzięło udział 7 zawodniczek, ponieważ Olesia Koppel nie stanęła na starcie.