EBL: Spójnia pokonała Anwil
Piotr Janczarczyk

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 11.12.2021, 18:00

Spójnia Stargard sprawiła dużą niespodziankę i po bardzo ciekawym meczu pokonała Anwil Włocławek 95:87. Zwycięstwo pozwoliło Spójni wskoczyć na 11. lokatę w tabeli.

W pierwszym z sobotnich spotkań Spójnia Stargard podejmowała na własnym parkiecie Anwil Włocławek. Zdecydowanym faworytem był zespół gości, który w przypadku zwycięstwa awansowałby na pierwsze miejsce w tabeli.

Mimo tak wyraźnego faworyta mecz od samego początku był niezwykle wyrównany. Obie drużyny wielokrotnie wymieniały się prowadzeniem, jednak żadna z nich nie była w stanie wypracować sobie wyraźnej przewagi. Przez moment na siedem punktów zdołali odskoczyć zawodnicy Anwilu, jednak po chwili dwiema trójkami odpowiedzieli gospodarze. Pierwsza kwarta po bardzo ciekawej grze zakończyła się wynikiem 24:23 dla gości. Gra w drugiej kwarcie nieco się zmieniła. Obie drużyny nie był już tak skuteczne, jednak większy regres w tym aspekcie zanotowali miejscowi. Za sprawą trafienia rzutu osobistego gracze Spójni wyrównali w swojej pierwszej akcji ofensywnej jednak od tego momentu ani przez moment nie byli oni w stanie objąć prowadzenia, ani wyrównać wyniku meczu. Do końca pierwszej połowy spotkania prowadzili więc gracze Anwilu, jednak znów nie byli oni w stanie wypracować sobie dużej przewagi, która na zakończenie pierwszej połowy wyniosła cztery punkty.

Po zmianie stron gra niezmiennie pozostawała wyrównana, jednak tym razem to drużyna gospodarzy prezentowała się nieznacznie lepiej. Spójnia zdołała odrobić straty a następnie wysforować się na sześciopunktowe prowadzenie. Wówczas jednak gracze Anwilu znów podnieśli swój poziom i przed rozpoczęciem ostatniej kwarty znaleźli się na jednopunktowym prowadzeniu. W ostatniej partii długimi momentami lepiej wyglądali goście, którzy prowadzili przez pierwszych pięć minut. Ostatnie akcje zdecydowanie należały jednak do gospodarzy, którzy wyrównali, a następnie odskoczyli na osiem punktów.

Spójnia prowadzenia nie oddała już do końca i dość sensacyjnie pokonała Anwil Włocławek 95:87. Dzięki wygranej stargardzianie wskoczą na 11. lokatę w tabeli, z kolei gracze z Włocławka nie zdołali odpowiedzieć na wygraną Twardych Pierników i zajmować będą 2. pozycję.

Spójnia Stargard - Anwil Włocławek 95:87 (23:24, 16:19, 23:20, 33:24)

Spójnia: Gray 25, Steele 22, Neal 21, Gilder 16, Młynarski 5, Śnieg 2, Spires 2, Szymkiewicz 2, Szmit

Anwil: Dimec 25, Bell 20, Mathews 17, Szewczyk 8, Bojanowski 7, Łączyński 5, Petrasek 4, Kowalczyk 1, Komenda, Olesiński, Woroniecki