EBL: Legia lepsza od MKS-u
Andrzej Romański/Energa Basket Liga

• Data publikacji: 11.12.2021, 21:11

Legia Warszawa po trudnej przeprawie pokonała MKS Dąbrowa Górnicza. Gospodarze przez większą część gry prowadzili, ale goście mogli doprowadzić do dogrywki. Ostatecznie stołeczna drużyna triumfowała 81:78.

Kilka dni temu po niesamowitej pogoni i walce do samego końca Legia Warszawa przegrała z Parmą Perm w rozgrywkach FIBA Europe Cup. W kolejnym meczu w Hali na Bemowie stołeczny zespół zmierzył się z MKS-em Dąbrowa Górnicza w ramach 14. kolejki Energa Basket Ligi. Dla drużyny z Warszawy była to dobra okazja na poprawę bilansu (7-5) i awans w tabeli na miejsce 5-6. MKS wygrał w tym sezonie tylko trzy spotkania i plasuje się pod koniec ligowego zestawienia.

Pierwsza kwarta miała ciekawy przebieg. Legia odskakiwała na kilka punktów przewagi, ale MKS odrabiał straty. Gospodarze wygrywali nawet 18:11, ale pierwsza część gry zakończyła się remisem 22:22. Druga kwarta rozpoczęła się od sześciu punktów zdobytych przez ekipę z Warszawy. Tym razem drużyna Wojciecha Kamińskiego nie dała sobie odebrać prowadzenia. Po trafieniu zza łuku Benjamina Didiera-Urbaniaka Legia po raz pierwszy zdobyła dwucyfrową przewagę - 40:29. Pierwsza połowa zakończyła się celnym rzutem za trzy punkty Jure Skificia na 51:38.

W trzeciej kwarcie goście z Dąbrowy Górniczej stopniowo odrabiali straty. Pod koniec tej części spotkania po trójce Adama Brenka było tylko 61:64. Trafieniem za trzy punkty zza łuku odpowiedział Łukasz Koszarek. Legia utrzymywała kilka punktów przewagi. Od stanu 72:71 zdobyła kolejne sześć punktów, ale MKS odpowiedział serią 5:0. Losy meczu nie były rozstrzygnięte do samego końca. Przy wyniku 78:80 goście mieli swoją szansę, ale Michał Nowakowski oddał niecelny rzut. Po szybkim przewinieniu Dariusz Wyka trafił tylko jeden rzut wolny i dąbrowianie dysponowali 5-sekundową akcją na remis. Jednak próba zza łuku Marcina Piechowicza okazała się nieskuteczna. Tym samym Legia po trudnym spotkaniu triumfowała 81:78. Po 16 punktów zdobyli Piechowicz, Marble (obaj MKS) i Abdur-Rakhman (Legia).

Legia Warszawa - MKS Dąbrowa Górnicza 81:78 (22:22, 29:16, 16:26, 14:14)