PKO Ekstraklasa: ważny triumf Zagłębia po udanym comebacku

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 11.12.2021, 19:27

Spotkanie 18. kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Lubin a Wisłą Kraków zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po golach Zivca i Szysza dla gospodarzy i trafieniu Gruszkowskiego dla krakowian padł wynik 2:1.

Przed tym meczem „Miedziowi” znajdowali się na czternastej lokacie z 17 punktami na koncie. Zawodnicy „Białej Gwiazdy” byli zaś na trzynastej pozycji z dorobkiem 18 „oczek”. W 1. kolejce tego sezonu ekipa spod Wawelu ograła lubinian 3:0, jednak w rewanżu wskazanie faworyta nie było łatwym zadaniem, tym bardziej że obie drużyny znajdują się obecnie w sporych kryzysach.

Już od 23. minuty Wiślacy musieli grać w „10”, po tym jak Michal Frydrych powalił wychodzącego na czystą pozycję Sase Zivca. W kolejnych minutach przewagę miało Zagłębie, ale w 45. minucie to goście z Małopolski zdobyli gola. Po świetnej wrzutce Ashrafa El Mahdiouiego, Dominika Hładuna na raty pokonał Konrad Gruszkowski.

Początek drugich 45 minut było dość wyrównany, a nawet to krakowianie delikatnie przeważali, ale z każdą kolejną minutą Zagłębie starało się wyrównać stan meczu. W końcu sztuka ta udała im się w 74. minucie. Mocnym uderzeniem z pola karnego, Mikołaja Biegańskiego pokonał bardzo aktywny w tym meczu Zivec. Gospodarze nie spoczęli jednak na laurach i jedenaście minut później wyszli już na prowadzenie. Sytuację sam na sam z golkiperem Wisły na gola zamienił Patryk Szysz. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i to ekipa z Zagłębia Miedziowego triumfowała 2:1.

Wynik ten spowodował, że Zagłębie w końcu przerwało niechlubną serię porażek, oddaliło się od strefy spadkowej, a na dodatek wyprzedziło swojego meczowego rywala w tabeli.

Zagłębie Lubin – Wisła Kraków 2:1 (0:1)

Bramki: 74’ Zivec, 85’ Szysz - 45’ Gruszkowski

Zagłębie: Hładun – Pantić, Simić, Wójcicki – Szysz, Łakomy (54’ Ratajczyk), Żubrowski (68’ Dudziński), Chodyna – Zivec, F.Starzyński (27’ Poręba) – Daniel (68’ Podliński)

Wisła: Biegański – Hanousek, Sadlok, Frydrych, Gruszkowski (87’ P.Starzyński) – El Mahdioui – Savić (46’ Młyński), Hugi (26’ Szota), Żukow (46’ Plewka), Yeboah – Kliment (87’ Forbes)

Żółte kartki: 19’ Żubrowski, 29’ Pantić, 47’ Wójcicki, 80’ Dudziński, 90’ Poręba – 44’ Żukow, 56’ Plewka

Czerwone kartki: 23’ Frydrych

Sędzia: Zbigniew Dobrynin