Premier League: Cristiano Ronaldo zapewnia trzy punkty United
gordonflood.com/Flickr

• Dodał: Kamil Dembczyk
  • Data publikacji: 11.12.2021, 20:35

Manchester United pokonał na wyjeździe po zaciętym spotkaniu Norwich City wynikiem 1:0. Zwycięską bramkę dla Czerwonych Diabłów zdobył z rzutu karnego Cristiano Ronaldo.

Pierwsza połowa tego sezonu jest bardzo ciężka dla piłkarzy Norwich City. Beniaminek Premier League z najgorszym bilansem bramkowym zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W 16. kolejce na stadion przy Carrow Road przyjechał Manchester United. Drużyna, która w tym sezonie także miała swoje problemy. Tydzień temu United pozyskało nowego szkoleniowca - Ralfa Rangnicka - pod którego wodzą nie przegrało jeszcze żadnego spotkania. Norwich City ostatni raz pokonało swoich dzisiejszych rywali prawie sześć lat temu, w 2015 roku na Old Trafford padł wynik 1:2.

Na początku spotkania częściej do okazji strzeleckich dochodzili goście. Niewiele brakło, aby Manchester United cieszył się z bramki już w 14. minucie, jednak piłka po strzale z rzutu wolnego Cristiano Ronaldo uderzyła w poprzeczkę. Chwilę później z Portugalczykiem zderzył się Grant Hanley. Uraz był na tyle poważny, że środkowy obrońca Norwich musiał opuścić boisko. Ronaldo był głównym aktorem pierwszej połowy, kilka minut później zmylił dwóch obrońców i oddał strzał, który świetnie obronił bramkarz rywali. W samej końcówce pierwszej części gry kolejny raz gospodarzy ratował Tim Krul, tym razem obronił strzał z główki Harry'ego Maquire'a.

W drugiej połowie kontrolę przejęli piłkarze Manchesteru, to oni częściej byli przy piłce i stwarzali zagrożenie. Swoje szanse mieli też The Canaries, w 57. minucie mocny strzał pod poprzeczkę oddał Teemu Pukki, tym razem jednak w bramce sprawdził się David de Gea. Na kwadrans przed końcem spotkania we własnym polu karnym faulował Maximilian James Aarons. Ronaldo wywalczył rzut karny, a następnie zamienił go na bramkę. Okazję do odpowiedzi gospodarze stworzyli sobie bardzo szybko. Dwie minuty po stracie bramki strzał głową oddał Ozan Kabak, jednak i tym razem świetnie spisał się bramkarz Czerwonych Diabłów. Norwich było bardzo zdeterminowane aby odrobić straty i często atakowało bramkę rywali. Wykorzystać to spróbowali pod koniec meczu goście, lecz ich kontratak zakończył się pomyłką Ronaldo i strzałem nad poprzeczką.

Norwich City - Manchester United 0:1 (0:0)

Bramki: 75' Ronaldo (k.)

Norwich City: Krul - Giannoulis, Hanley (21' Sorensen), Kabak, Aarons - McLean, Gilmour, Rupp (76' Lees Melou)- Sargent, Pukki, Płacheta (70' Cantwell)

Manchester United: de Gea - Telles, Maguire, Lindelof (74' Bailly), Dalot - Fred, McTominay - Sancho (76' Greenwood), Fernandes (88' van de Beek) - Rashford, Ronaldo

Żółte kartki: 90+4' Lees Melou - 77' Dalot

Sędzia: Darren England