TAURON Liga: Chemik z kolejnym zwycięstwem za trzy punkty
Biuro prasowe Chemik Police

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 12.12.2021, 14:15

Mecz dwunastej kolejki TAURON Ligi między Chemikiem Police, a UNI Opolem miał zdecydowane faworytki. Podopieczne Jacka Nawrockiego udowodniły, że miejsce lidera tabeli obejmują zasłużenie i zwyciężyły dziesiąte spotkanie w tym sezonie.

Obie drużyny pierwsze minuty spotkania przeznaczyły na złapanie rytmu, przez co wynik cały czas oscylował w granicy remisu. Przy stanie 6:5 policzanki zaczęły jednak budować przewagę, która bardzo szybko wzrosła do trzech punktów. Drużyna Jacka Nawrockiego bardzo dobrze serwowała, ale dominowała również w ofensywie. Zawodniczkom z Opola tylko raz udało się zniwelować straty - gdy w polu serwisowym stanęła Pellegrino, seria dobrych decyzji przyjezdnych doprowadziła do wyniku 13:13. Później jednak Chemik nie pozostawił rywalkom złudzeń, kończąc seta dograniem do Milenković.

Prawdziwy popis na boisku policzanki dały jednak w drugiej partii. Od razu wzięły sprawy w swoje ręce, wychodząc na prowadzenie 6:1, a długie wymiany na siatce ciekawie się oglądało. Opolanki punkty zdobywały głównie przy błędach serwisowych gospodyń. Gdy na zagrywce pojawiła się Czyrniańska, przyjezdne całkowicie straciły jakiekolwiek argumenty i było już 19:10. Znacząco spadł poziom ataku w drużynie z opolskiego, a faworytki dopięły swego, wygrywając partię efektowną różnicą punktową.

Podobnie wyglądał decydujący set, bo zawodniczki z zachodniopomorskiego znów odskoczyły na 7:3. Tym razem jednak opolanki znalazły w sobie siły, by odrobić straty i przez dłuższy czas dorównywały kroku gospodyniom. Przez cały czas drużyny wymieniały się punktami, a gdy set wkraczał w decydującą fazę, zespoły dzielił zaledwie jeden punkt. To jednak faworytki utrzymały nerwy na wodzy i w końcówce wykorzystały swoje atuty, notując kolejne trzypunktowe zwycięstwo.

Grupa Azoty Chemik Police - UNI Opole (25:19, 25:12, 25:21)

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.