PKO Ekstraklasa: Górnik Łęczna wygrywa w Krakowie

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 12.12.2021, 14:38

Górnik Łęczna wygrał w Krakowie z Cracovią 2:0. Po raz kolejny bohaterem gości został Bartosz Śpiączka, który ustrzelił dublet.

Od pierwszych minut lepiej wyglądali goście. Gracze Górnika Łęczna wzięli na siebie prowadzenie gry i piłkami za linię obrony starali się szukać okazji do zdobycia gola. Aktywny w ataku był Bartosz Śpiączka, który wygrywał większość pojedynków główkowych. To właśnie najskuteczniejszy strzelec łęcznian został bohaterem spotkania. W 27. minucie Jason-Eyenga Lokilo podał do Śpiączki, a ten wykorzystując bierną postawę Mateja Rodina, umieścił piłkę w siatce. Cracovia próbowała odpowiedzieć na gola gości. Sergiu Hanca dwukrotnie próbował pokonać Macieja Gostomskiego, lecz bez efektów. W 41. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego drugą bramkę zdobył Śpiączka. W drugich czterdziestu minutach szybko Otar Kakabadze trafił do siatki. Sędzia pokazał jednak spalonego. Do końca meczu gospodarze nie potrafili już sobie wykreować lepszych okazji do zdobycua kontaktowego gola.

Cracovia - Górnik Łęczna: (0:2)

Bramki: 27', 41' Śpiączka

Cracovia: Niemczycki - Siplak, Rodin, Rapa - Kakabadze, Lusiusz (46' Rasmussen), Hanca (80' Rakoczy), Myszor (64' Knap), van Amersfoort, Pestka (60' Rocha) - Piszczek (46' Rivaldinho)

Górnik: Gostomski - Szczęśniak, Leandro, Rymaniak - Krykun, Gol, Serrano, Lokilo (83' Drewniak), Gąska (90+1' Kalinkowski), Goliński (90+4' Król) - Śpiączka (83' Banaszak)

Żółte kartki: 67' Rocha, 69' Rasmussen - 36' Śpiączka, 64' Serrano, 69' Szczęśniak

Sędzia: Krzysztof Jakubik