PKO Ekstraklasa: kolejna porażka Legionistów!

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 12.12.2021, 16:58

W ramach 18. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock podejmowała Legię Warszawa. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0, a jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Mateusz Szwoch. Przez tą porażkę Wojskowi spadli na ostatnie miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa na stadionie w Płocku była bardzo wyrównana, z lekkim wskazaniem na drużynę gości. W 13. minucie dobrym dośrodkowaniem w pole karne popisał się Ribeiro, ale Emreli został powstrzymany przez Rasaka. W 18. minucie swoją szansę miała drużyna gospodarzy, gdy Sekulski minął Nawrockiego, ale jego strzał koniec końców został zablokowany. Kolejną akcję podopieczni Macieja Bartoszka mieli w 24. minucie, gdy Wolski wykorzystał błąd Nawrockiego i minął Hołownię, ale piłkę z linii bramkowej wybił Bartosz Slisz.

Legia popełniała dużo błędów, ale miała też swoje okazje. W 35. minucie spotkania na stadionie im. Kazimierza Górskiego Emreli otrzymał doskonałe podanie w pole karne, lecz w dogodnej dla siebie sytuacji uderzył prosto w bramkarza. Bramkę ujrzeliśmy dopiero w 38. minucie Lopes popełnił błąd i podał prosto pod nogi Damiana Rasaka, który podholował piłkę pod pole karne rywali, dograł do Mateusza Szwocha, który niczym rasowy snajper wykorzystał tę sytuację! Widokiem cieszących się gospodarzy zakończyliśmy pierwszą połowę.

Druga połowa rozpoczęła się od nawałnicy ataków Wisły Płock, która non stop wykorzystywała tragiczne błędy graczy Legii Warszawa. Większość akcji gospodarzy były w zasadzie sprezentowane przez graczy środka pola gości, gdyż popełniali oni okropne błędy w rozegraniu. W 60. minucie swoją sytuację, świeżo po wejściu miał Włodarczyk, który jednak fatalnie przejął piłkę i choć minął bramkarza, tak futbolówka odskoczyła zawodnikowi Legii.

Minuty uciekały, a wraz z nimi nadzieję Legionistów na pozytywny rezultat, gdyż drużyna gospodarzy dzielnie się broniła. Trzeba jednak przyznać, że oddała inicjatywę i utraciła ten zapał ze wcześniejszych minut, a Legia przestała popełniać błędy w środku pola. Mimo to, mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy, a Legia Warszawa spadła na ostatnie miejsce w tabeli.

Wisła Płock - Legia Warszawa 1:0 (1:0)

Bramki: 38' Szwoch

Wisła: Kamiński - Vallo, Michalski, Rzeźniczak, Tomasik - Gerbowski (90+2' Cielemecki), Rasak, Szwoch - Jorginho (68' Leśniak), Wolski (68' Warchol), Sekulski (73' Tuszyński)

Legia: Boruc - Johansson, Hołownia, Nawrocki, Ribeiro - Josue, Slisz (59' Martins) - Emreli (73' Skibicki), Lopes (60' Włodarczyk), Muci (46' Luquinhas) - Pekhart

Żółte kartki: Szwoch, Wolski, Kamiński - Johansson, Slisz, Pekhart, Hołownia

Sędzia: Piotr Lasyk