Boels Ladies Tour: van Vleuten najlepsza w prologu

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 28.08.2018, 16:10

Annemiek van Vleuten z grupy Mitchelton-Scott zdecydowanie pokonała swoje rywalki w prologu i rzecz jasna została liderka wyścigu Boels Ladies Tour. Polka reprezentująca Słowenię Eugenia Bujak zajęła 10. miejsce.

Na otwarcie wyścigu organizatorzy przygotowali kolarkom krótki, bo liczący zaledwie 3,3 km prolog. Jego trasa była zupełnie płaska.

Wydawało się, że na tak krótkiej trasie różnice nie będą duże. Jednak zwycięstwo Annemiek van Vleuten aż o siedem sekund na tej trasie można nazwać małym nokautem. Czas Holenderki to 4:22. Całe podium należało do Holenderek. Druga była Anna van der Breggen (Boels – Dolmans Cycling Team). Trzecie miejsce zajęła Ellen van Dijk z czasem 4:30.

Eugenia Bujak reprezentująca Słowenię (BTC City Ljubljana) uplasowała się na 10. pozycji i straciła do zwyciężczyni 13 sekund.