EBL: wygrana Śląska w nowej hali Hydrotrucka Radom
Piotr Janczarczyk

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 12.12.2021, 19:30

W 14. kolejce Energa Basket Ligi HydroTruck Radom podejmował ekpię Śląska Wrocław w nowej hali MOSIR w Radomiu. Pomimo przewagi własnego parkietu po stronie podopiecznych Michajło Uławina, to goście byli stawiani w roli faworytów. Po ciekawej końcówce Śląsk zdołał pokonać HydroTrucka i zepsuć gospodarzom inaugurację obiektu.

Od samego początku spotkania widać było, że koszykarzom ekipy z Radomia zależało na tym, aby pozytywnie rozstrzygnąć pierwszej starcie w nowej hali. Choć Śląsk szybko objął prowadzenie, to gospodarze walczyli, aby rywale nie oddalili się zbyt daleko z wynikiem. W pewnym momencie przyjezdni prowadzili już 15:8, ale lepsza końcówka HydroTrucka pozwoliła pierwszą kwartę zakończyć wynikiem 12:15. W drugiej odsłonie gospodarze kontynuowali odrabianie straty i dość szybko doprowadzili do remisu. Pomimo dobrej postawy w tej kwarcie przyjezdnych, w końcówce ponownie gospodarze prezentowali się lepiej i zdołali nawet dwukrotnie objąć prowadzenie, aby do przerwy tracić tylko jeden punkt.

W drugą połowe dobrze weszli koszykarze HydroTrucka, którzy po skutecznych akcjach Anthonego Irelanda oraz Jakuba Zalewskiego prowadzili nawet czterema puntkami. Niewiele działo się w tej kwarcie, gdyż tutaj w głównej mierze wykazywały się defensywy obu ekip, czego efektem była skromna wygrana gospodarzy 13:12 i remis przed decydującą kwartą. Ostatnią odsłonę celną trójką rozpoczął Kerem Kanter, ale potem prowadzenie objęli gospodarze. Akcje Mike'a Moore'a, Danilo Ostojicia i Ahmeda Hilla dały 4-punktową przewagę na niespełna cztery minuty przed końcem. Wtedy świetnie odpowiedział duet Karolak - Langevine, doprowadzając do stanu 62:59 dla przyjezdnych. Koszykarze z Radomia objęli jeszcze prowadzenie po skutecznej akcji Moore'a, ale Śląsk ponownie odpowiedział trafieniami Karolaka i Langevine'a i na 19 sekund przed końcem miał o trzy oczka więcej. Taką przewagę udało się dowieźć do końca i odnotować ósme zwycięstwo w sezonie.

HydroTruck Radom - WKS Śląsk Wrocław 64:67 (12:15, 23:21, 13:12, 16:19)

HydroTruck Radom: Moore 18, Ostojić 18, Ireland 13, Hill 7, Lewandowski 6, Zalewski 2, Żmudzki 0, Wall 0.

WKS Śląsk Wrocław: Karolak 13, Langevine 12, Kanter 11, Ramljak 11, Trice 9, Dziewa 8, Justice 3, Gabiński 0, Kolenda 0, Meiers 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.