Serie A: Napoli przegrywa w starciu z beniaminkiem
Wikimedia

• Dodał: Kamil Dembczyk
  • Data publikacji: 12.12.2021, 20:27

Empoli niespodziewanie wygrało wyjazdowe spotkanie z SSC Napoli, mecz zakończył się wynikiem 0:1. Zwycięską i dość przypadkową bramkę zdobył Patrick Cutrone.

SSC Napoli świetnie weszło w ten sezon Serie A, pierwszy mecz przegrali oni dopiero w 13. kolejce. Ich dzisiejszym rywalem była rewelacja sezonu - Empoli FC. Beniaminek świetnie spisuje się w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech i zajmuje miejsce w górnej części tabeli. W obu drużynach mieliśmy polskie akcenty, zawodnikiem Napoli jest Piotr Zieliński, Empoli zaś reprezentuje Szymon Żurkowski. Ostatnie spotkanie między tymi zespołami zakończyło się wynikiem 1:0 dla dzisiejszych gości.

Od początku spotkania swój styl gry chcieli narzucić gospodarze, nie potrafili stworzyć sobie jednak żadnej dobrej okazji do zdobycia bramki. Po około dwudziestu minutach za linię boczną zszedł Piotr Zieliński, chwilę później za Polaka została przeprowadzona zmiana. Nie wiadomo jak poważna jest kontuzja zawodnika Napoli, wiadomo tylko, że Zieliński miał problemy z oddychaniem. Pierwszą szansę na zdobycie gola miał Elif Elmas, lecz jego strzał z dystansu uderzył w poprzeczkę. Najlepszą sytuację pierwszej połowy miał Lozano, oddał on bardzo mocny strzał, jednak dobrze w bramce zachował się Vicario i nie dopuścił do straty gola przez Empoli.

Zdecydowanie więcej emocji przyniosła druga połowa. Najpierw strzał Di Lorenzo obronił bramkarz gości, a chwilę później odpowiedzieć próbowało Empoli, jednak i tym razem lepszy okazał się bramkarz. Jako pierwsi piłkę w siatce umieścili gospodarze, ich radość nie trwała zbyt długo bowiem po analizie var sędzia dopatrzył się spalonego Juana Jesusa. Dziesięć minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Patrick Cutrone, który został nabity i tyłem głowy pokonał Ospine wyprowadzając Empoli na prowadzenie. Po stracie bramki aktywniejsi byli gracze Napoli, jednak na pochwałę zasługuje postawa Guglielmo Vicario. Bramkarz gości zanotował aż 6 udanych interwencji, z których kilka było bardzo efektownych. Co najważniejsze jednak zachował on czyste konto i w znacznym stopniu przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny.

SSC Napoli - Empoli FC 0:1 (0:0)

Bramki: 70' Cutrone

Napoli: Ospina - Rui, Jesus, Rrahmani, Di Lorenzo - Zieliński (22' Insigne), Demme (63' Anguissa) - Elmas (87' Malcuit), Ounas, Lozano (63' Politano) - Martens (63' Petagna)

Empoli: Vicario - Parisi, Luperto (82' Viti), Ismajli, Stojanovic - Żurkowski (79' Bandinelli), Stulac (64' Ricci), Henderson (64' Haas) - Bajrami (64' Di Francesco) - Cutrone, Pinamonti

Żółte kartki: 60' Żurkowski

Sędzia: Livio Marinelli