EBL: bez sensacji w Słupsku. Czarni pokonali GTK Gliwice

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 12.12.2021, 21:28

W starciu 14. kolejki Energa Basket Ligi Czarni Słupsk podejmowali ostatnią drużynę w tabeli - GTK Gliwice. Koszykarze z Gliwic nie sprawili niespodzianki i przegrali w Słupsku. Dla Czarnych była to wygrana numer 10, a goście przegrali po raz jedenasty. Najlepszym zawodnikiem meczu został Billy Garrett (21 punktów, 10 zbiórek i 7 asyst).

Pierwsza kwarta była absolutną dominacją w wykonaniu gospodarzy. Od samego początku wyszli oni na prowadzenie, ale nie byli w stanie odskoczyć. Sytuację znacznie zmienił serial punktowy na korzyść właśnie drużyny Czarnych Słupsk 11:0. Po tym prowadzili już 20:0. Ostatecznie utzymali dwucyfrową przewagę do końca kwarty. W drugiej odsłonie zdeydowanie lepiej prezentowała się ekipa przyjezdnych. Udało im się dość znacznie zmniejszyć startę do rywali, między innymi za sprawą solidnej postawy w defensywie. Do przerwy Czarni prowadzili z GTK 39:34.

W trzeciej kwarcie od startu ponownie zaatakowali gospodarze. W pewnym momencie prowadzili nawet różnicą 14-stu punktów, do czego w znacznym stopniu przyczyniła się postawa Billy'ego Garretta, który prowadził Czarnych po zwycięstwo. Z czasem pojawiły się jednak problemy, przez które przewaga gospodarzy szybko topniała. Szczęśliwie dla nich w ostatniej akcji kwarty ważną trójkę trafił Marek Klassen i przed ostatnią odsłoną było 65:56. W czwartej kwarcie GTK musiało pokusić się o swoją możliwie najlepszą grę, żeby jeszcze myśleć o zwycięstwie w tym starciu. Przyjezdni byli całkiem blisko tego celu, gdyż prezentowali się naprawdę dobrze. Ale pozwoliło im to tylko nieco postraszyć rywala, a spotkanie zakończyło sie zwycięstwem gospodarzy 84:76. Dla Czarnych Słupsk jest to dziesiąta wygrana w tym sezonie, z kolei koszykarze GTK zostali pokonani po raz jedenasty.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - GTK Gliwice 84:74 (24:13, 15:21, 26:22, 19:18)

Czarni Słupsk: Garrett 21, Beech 14, Young 11, Witliński 11, Musiał 10, Klassen 8, Słupiński 5, Lewis 4, Jankowski 0.

GTK Gliwice: Hinds 18, Stumbris 15, Fortune 14, Dodd 8, Ramstedt 7, Put 6, Radwański 4, Gołębiowski 2, Wiśniewski 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.