Piłka ręczna - Bundesliga: środek tabeli nie zaskoczył czołówki

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 12.12.2021, 21:31

TSV Hannover-Burgdorf, Rhein-Neckar Löwen i SC DHfK Lipsk, czyli drużyny ze środka tabeli, którym przyszło mierzyć się z zespołami z topu, nie podołały wyzwaniu. W 15. kolejce Bundesligi punkty powędrowały do faworytów tych pojedynków.

Wicemistrzowie Niemiec mierzyli się z przyjezdnymi z Lipska. Przebieg meczu pierwszych 15 minut nie zapowiadał późniejszej dominacji gospodarzy. Drużyna André Habera walczyła jak równy z równym, a nawet prowadziła 6:5. Do tego byli niebezpieczni z każdej pozycji, bo na listę strzelców wpisało się aż 5 zawodników. Po kwadransie ofensywa Lipska zamieniła impet na marazm, bo nie potrafili zdobyć bramki przez 8 minut gry. W tym okresie Flensburg wypracował sobie pięciobramkową przewagę i dyktował warunki rywalizacji do finałowego gwizdka. Skutecznością w szeregach gospodarzy imponował Hampus Wanne, który nie pomylił się przy żadnej z sześciu rzutów. Maciej Gębala raz trafił do siatki SG.

SG Flensburg-Handewitt - SC DHfK Lipsk 31:21 (13:9)

Magdeburg odhaczył kolejny dzień w biurze, wygrywając czternaste z rzędu spotkanie ligowe. Tym razem na ich drodze stanął TSV Hannover-Burgdorf, który plasuje się na 12. pozycji. Przedmeczowe oczekiwania pokryły się z rzeczywistością. Liderzy tabeli wypracowali sobie komfortową przewagę już na samym początku (4:1) i nie dali jej sobie wyrwać. W szeregach gospodarzy dobrze prezentował się Ivan Martinovic, autor siedmiu bramek. Hannover walczył do końca, ale miał problemy z pokonywaniem Jannicka Greena, który finalnie zanotował 11 skutecznych interwencji.

TSV Hannover-Burgdorf - SC Magdeburg 27:31 (12:16)

Nie zawiedli również obrońcy tytułu. THW Kiel pokonało Rhein-Neckar Löwen przed własną publicznością. Po stronie pokonanych znakomicie pokazał się Andy Schmid - Szwajcar rzucił ponad 1/3 bramek swojej drużyny (10 trafień), jednak jego rewelacyjna dyspozycja nie wystarczyła na wyrwanie punktów dla 11. siły ligi. Ogromnym problem dla obrony gości był vis-a-vis Schmida, Niclas Ekberg, który pokonywał bramkarza przecinków 9-krotnie.

THW Kiel - Rhein-Neckar Löwen 32:29 (18:14)