Ligue 1: wygrana PSG na Parc des Princes
Balkan Photos/Flickr

• Dodał: Artur Zagała
  • Data publikacji: 12.12.2021, 22:51

Paris Saint-Germain pokonało AS Monaco 2:0 w 18. kolejce ligi francuskiej. Pomimo ambitnej postawy gości PSG kontrolowało grę na Parc des Princes. Paryżanie umocnili się na prowadzeniu w lidze i mają obecnie 13 punktów przewagi nad drugim Olympique Marsylia. AS Monaco pozostaje na 8. miejscu w tabeli Ligue 1, tracąc już 19 punktów do lidera, oraz 5 punktów do miejsca pozwalającego walczyć o Ligę Mistrzów.

Piłkarze PSG, po dwóch ligowych remisach z Lens i Nice deklarowali przed spotkaniem chęć powrotu na zwycięską ścieżkę. Oglądając pierwszą połowę, można było odnieść wrażenie, że deklaracje swoją drogą, a gra swoją. Mbappe po rzucie karnym wyprowadził wprawdzie PSG na prowadzenie już w 12. minucie, bezbłędnie pokonując niemieckiego bramkarza rywali, ale oceniając grę, trudno było odnieść wrażenie, że chcą zdominować przeciwników za wszelką cenę. Z wyjątkiem kilku pierwszych minut posiadanie piłki i prowadzenie gry znajdowało się po stronie AS Monaco. Goście stworzyli kilka sytuacji, ale żadnej z nich nie zamienili na gola. Po raz kolejny potwierdziło się, że gra w defensywie nie jest mocną stroną Paryżan i odpowiednio naciskani potrafią robić tam poważne błędy. Tuż przed końcem pierwszej połowy to jednak podopieczni Niko Kovaca popełnili katastrofalną pomyłkę, oddając piłkę Messiemu. Były zawodnik Barcelony bezbłędnie podał piłkę do Mbappe i do szatni goście musieli schodzić z boiska, przegrywając dwoma bramkami.

W drugiej połowie piłkarze AS Monaco wciąż wydawali się mieć nadzieję na odrobienie strat. Próbowali co jakiś czas atakować, ale PSG taktycznie wyszło lepiej uporządkowane na drugie 45 minut. Gracze Mauricio Pochettino mogli pozwolić sobie na spokojniejszą grę, mając dwubramkową zaliczkę i przez zdecydowaną większość czasu drugiej części kontrolowali grę, sporadycznie atakując drużynę gości. Mecz zakończył się wynikiem 2:0, a zwycięstwo PSG nad klubem z Księstwa Monako zapewnił wychowanek Monakijczyków - Kylian Mbappe.

PSG – Monaco 2:0 (2:0)

Bramki: Mbappe 12’, 45’

Żółte kartki: Mbappe , Gueye – Sidibe, Fofana, Maripan, Martins

PSG: Donnarumma, Hakimi, Marquinhos, Diallo, Bernat (50’ Kehrer), Wijnaldum, Verratti, Gueye (80’ Paredes), Di Maria (80’ Herrera), Messi, Mbappe (89’ Icardi)

Monaco: Nubel, Sidibe, Disasi, Maripan, Henrique (46’ Jakobs), Fofana (55’ Jean Lucas), Tchouameni, Gołowin, Diop (65’ Matazo), Martins (85’ Isidor), Ben Yedder (55’ Boadu)