Serie A: Inter wygrywa i zasiada w fotelu lidera

• Dodał: Kamil Dembczyk
  • Data publikacji: 12.12.2021, 23:00

Inter pewnie pokonał Cagliari Calcio wynikiem 4:0. Dzięki zwycięstwu klub z Mediolanu awansował na pierwsze miejsce w tabeli Serie A. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Lautaro Martinez.

Inter Mediolan w tym sezonie spisuje się świetnie, piłkarze Nerazzurri przegrali w Serie A tylko jeden mecz - z Lazio Rzym. Cagliari znajduje się za to na drugim biegunie tabeli ligowej, wprawdzie zremisowali oni cztery ostatnie spotkania, jednak dalej znajdują się w strefie spadkowej. W historii bezpośrednich pojedynków między tymi zespołami rzecz jasna zdecydowanie częściej triumfowali dzisiejsi gospodarze.

Piłkarze Interu Mediolan w pierwszej połowie oddali aż siedem celnych strzałów, kilkukrotnie jednak drużynę gości przed stratą bramki ratował bramkarz. Cragno skapitulował po raz pierwszy w 29. minucie kiedy to strzałem główką do bramki trafił Lautaro Martinez. Nieco ponad 10 minut później sytuację sam na sam zmarnował Alexis Sanchez, a chwilę po tym został podyktowany rzut karny dla Interu. Do jedenastki podszedł Martinez, jednak po raz kolejny świetnie spisał się Alessio Cragno i obronił strzał napastnika. Ostatecznie w pierwszej połowie padła tylko jedna bramka, choć wynik mógł być wyższy.

Po wznowieniu gry gospodarze nie zamierzali się zatrzymywać. 5 minut po rozpoczęciu drugiej połowy świetnym strzałem z pierwszej piłki popisał się Alexis Sanchez i zmieścił piłkę przy lewym słupku powiększając prowadzenie. Gra w dalszym ciągu toczyła się pod piłkarzy z Mediolanu, którzy bardzo często strzelali na bramkę rywali. W 66. minucie strzał z dystansu oddał Hakan Calhanoglu i bez szans był bramkarz Cagliari. Dwie minuty później podanie w pole karne posłał Nicolo Barella, piłkę dostał Martinez i zdobył swojego drugiego gola tego wieczoru. Swoje okazje do zdobycia bramki w drugiej połowie mieli też Milan Skriniar i Alexis Sanchez, jednak nie udało im się podwyższyć prowadzenia.

Inter Mediolan dzięki zwycięstwu wysunął się na prowadzenie we włoskiej Serie A, Cagliari pozostanie w strefie spadkowej.

Inter Mediolan - Cagliari Calcio 4:0 (1:0)

Bramki: 29', 68' Martinez, 51' Sanchez, 66' Calhanoglu

Inter: Handanovic - Bastoni, Skriniar, de Vrij - Perisic (83' Zanotti), Calhanoglu (76' Sensi), Brozovic (72' Vidal), Barella, Dumfries (72' Dimarco) - Sanchez, Martinez (72' Satriano)

Cagliari: Cragno - Carboni (82' Obert), Godin, Caceres (70' Zappa) - Dalbert, Marin, Grassi (59' Lykogiannis), Deiola (82' Oliva), Bellanova - Joao Pedro, Balde (70' Pavoletti)

Żółte kartki: 29' Martinez - 43' Cragno, 76' Deiola

Sędzia: Matteo Marchetti