Piłka ręczna - MŚ kobiet: Polska - Czarnogóra [ZAPIS LIVE]
Paweł Bejnarowicz - ZPRP

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 13.12.2021, 16:00

Biało-Czerwone dziś pożegnają się z turniejem w Hiszpanii. Ostatni mecz rozegrają z reprezentacją Czarnogóry - start relacji już o godzinie 15:30.

Polska - Czarnogóra 33:27 (16:9)

Relacja na żywo

To koniec występu reprezentacji Polski na mistrzostwach świata. My jednak nie kończymy naszych relacji - największe emocje związane z meczami o medale dopiero nas czekają. Dziękujemy, że byliście dziś z nami i zapraszamy na kolejne emocjonujące dni z piłką ręczną kobiet!

Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Adrianna Płaczek - uważamy, że całkowicie zasłużenie!

Ważne jest jednak to, że Biało-Czerwone były dzisiaj zdecydowanie lepsze. Bardzo dobrze grały dziś Polki zespołowo i zwyciężyły swój trzeci mecz na tym turnieju na pożegnanie.

Polska - Czarnogóra 33:28 - Sylwia Matuszczyk trafiła jeszcze do bramki idealnie z sygnałem syreny końcowej, ale rzut nie został uznany.

Polska - Czarnogóra 32:27 - Czarnogórki wykorzystały okazję przy pustej bramce. Ale powiedzmy sobie szczerze - Polki tego meczu już nie przegrają.

Polska - Czarnogóra 32:25 - Niewiadomska zdobywa swoją drugą bramkę na tym turnieju! Młoda zawodniczka weszła na boisko, aby wykonać rzut karny i wypełniła to zadanie znakomicie.

Polska - Czarnogóra 31:24 - Ostatnie minuty tego spotkania, Biało-Czerwone cały czas utrzymują dystans siedmiu bramek.

Polska - Czarnogóra 29:22 - Kobylińska wywalczyła rzut karny, a dodatkowo dwie minuty kary dla jednej z rywalek.

Polska - Czarnogóra 28:22 - Polki muszą uważać, bo przeciwniczki zaczęły grać lepiej w ofensywie. Dziesięć minut do końca.

Polska - Czarnogóra 26:20 - Kobylińska rzuca teraz prosto w ręce bramkarki, a Czarnogórki zbliżyły się na tylko sześć punktów różnicy.

Polska - Czarnogóra 26:17 - Ależ efektownie gra Rosiak! Siedem na osiem trafień w dzisiejszym spotkaniu.

Polska - Czarnogóra 25:17 - Ważna bramka w wykonaniu Sylwii Matuszczyk. Ostatni kwadrans przed nami!

Polska - Czarnogóra 24:15 - Akcja przez środek Czarnogórek okazała się skuteczna. Szybko odpowiada jednak Roszak.

Polska - Czarnogóra 23:14 - Kobylińska faulowana, a więc jest rzut karny. I oczywiście świetnie spisuje się Magda Balsam!

Polska - Czarnogóra 22:13 - Roszak z dwuminutowym wykluczeniem. Po stronie Czarnogórek wpada trzynasta bramka.

Polska - Czarnogóra 22:12 - Czterdzieści minut gry za nami. Polki bronią w defensywie, ale Malovic i tak się pomyliła i przestrzeliła ponad bramkę.

Polska - Czarnogóra 20:11 - Kolejna kara dwóch minut w polskiej drużynie, a otrzymała ją Gęga. Grę w przewadze wykorzystuje Malovic.

Polska - Czarnogóra 20:10 - Już dziesięć bramek prowadzenia dla Biało-Czerwonych. Czarnogórki nie mogą pokonać przestoju w swojej grze.

Polska - Czarnogóra 19:10 - Płaczek nie traci na skuteczności w obronie wraz z upływem minut. Świetnie grają teraz Polki.

Polska - Czarnogóra 18:10 - Gol za gol, Grbić kontra Rosiak!

Polska - Czarnogóra 17:9 - Obie drużyny wróciły już na boisko. Pierwsze trafienie po przerwie zdobywa Rosiak.

Polska - Czarnogóra 16:9 - Czarnogórki bardzo nieskutecznie, tym razem trafiają w słupek. Biało-Czerwone rozegrały akcję już do końca, a więc po pierwszej partii rezultat bardzo korzystny dla naszej drużyny. Wracamy za kilka minut!

Polska - Czarnogóra 16:9 - Punktuje teraz Brnovic, ale momentalnie odpowiada jej Rosiak.

Polska - Czarnogóra 15:8 - Cios za ciosem padają w ostatnich minutach pierwszej połowy, ale ta przewaga wciąż jest bezpieczna dla Polek.

Polska - Czarnogóra 13:7 - Impas w drużynie rywalek przerywa Corovic.

Polska - Czarnogóra 13:6 - Czarnogórki już ponad dziesięć minut bez bramki. Polki za to wciąż powiększają swoje prowadzenie - tym razem Nocuń.

Polska - Czarnogóra 12:6 - I znów fenomenalnie broni Płaczek. Bardzo dobry fragment gry podopiecznych Arne Senstada.

Polska - Czarnogóra 11:6 - Przechwycona piłka przez Balsam miała swoje szczęśliwe zakończenie! Rosiak szczęśliwie trafia do bramki rywalek.

Polska - Czarnogóra 10:6 - Polki zdobywają kolejne trafienie i bardzo szybko reaguje trenerka przeciwniczek.

Polska - Czarnogóra 9:6 - Agresywnie gra Romana Roszak. Czarnogórki nie tylko pudłują, ale będą teraz grały w osłabieniu. Rzut karny bezbłędnie wykorzystała Balsam i zaczyna to wyglądać coraz lepiej!

Polska - Czarnogóra 8:6 - Biało-Czerwone odskakują na dwie bramki, Natalia Nosek bardzo czujnie w obronie.

Polska - Czarnogóra 7:6 - Trwa już drugi kwadrans pierwszej połowy. Płaczek broni po raz piąty w tym spotkaniu, bardzo dużo daje drużynie nasza bramkarka!

Polska - Czarnogóra 7:6 - Rywalki wykorzystują grę w przewadze i po raz kolejny łapią kontakt. Teraz bardzo dobre rozegranie Roszak do Matuszczyk.

Polska - Czarnogóra 6:5 - Polki zagrają w osłabieniu - dwie minuty kary dla Marty Gęgi.

Polska - Czarnogóra 6:5 - Świetna asysta i dobre wykończenie akcji. Brawo, dziewczyny!

Polska - Czarnogóra 5:5 - Corovic bez problemu pokonuje polską defensywę. Znów mamy remis.

Polska - Czarnogóra 5:4 - Trochę niepewnie rzuciła teraz Dagmara Nocuń, szkoda tej szansy. Płaczek jednak niezawodna w polu bramkowym.

Polska - Czarnogóra 5:3 - I znów Roszak! Na razie stuprocentowa skuteczność naszej rozgrywającej.

Polska - Czarnogóra 4:3 - Szybkie rozegranie do Romany Roszak i Polki wychodzą na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu.

Polska - Czarnogóra 3:3 - Trochę chaosu wkradło się na boisko po obu stronach. O czas poprosił trener Polek.

Polska - Czarnogóra 3:3 - Faul w wykonaniu Kobylińskiej. Czarnogórki nie wykorzystały jednak tej okazji na zdobycie kolejnego punktu.

Polska - Czarnogóra 3:3 - Pojedynek jeden na jeden dla rywalek, ale szczęśliwie piłkę w bramce umieściła też Kobylińska!

Polska - Czarnogóra 2:2 - Rzuca teraz Brnovic, ale bardzo szybko odpowiada jej Roszak - druga najskuteczniejsza zawodniczka turnieju w naszej reprezentacji.

Polska - Czarnogóra 1:1 - Adrianna Płaczek na posterunku, po raz kolejny świetnie broni. Po sześciu minutach wreszcie trafienie z lewego skrzydła przez Nocuń.

Polska - Czarnogóra 0:1 - Pierwsze trafienie dla Corovic, a więc to Czarnogórki otworzyły to spotkanie.

Polska - Czarnogóra 0:0 - Broni w bramce Płaczek! Wciąż bez żadnego trafienia.

Polska - Czarnogóra 0:0 - Pierwsza minuta za nami, bez bramek po obu stronach. Szansę miała Górna, ale rzut był podparty.

Już za kilka minut zacznie się ostatni mecz Biało-Czerwonych na tym turnieju. Trzymamy kciuki, by było to dobre zakończenie przygody w Hiszpanii!

Polki na mistrzostwach świata zwyciężyły tylko dwa spotkania. Czy czeka nas pozytywny aspekt na pożegnanie się z turniejem? Startujemy już o 15:30.

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.