Piłka ręczna - Liga francuska: zwycięstwo Aix w hicie
pixabay.com

• Data publikacji: 13.12.2021, 14:47

W ostatnich dniach rozegrano 13. kolejkę Liqui Moly Starligue. W najciekawszym meczu Aix wygrało na wyjeździe 31:24 z Saint Raphael.

W ostatnim tygodniach żadnego spotkania nie rozegrało Paris Saint Germain. Zespół nadal jest liderem tabeli z kompletem 12 zwycięstw. Ciekawie zapowiadał się mecz między trzecią i czwartą drużyną w lidze. Saint Raphael podejmowało wyżej notowany Aix, który miał trzy punkty przewagi. Przez pierwsze pięć minut mecz był wyrównany, gdyż na tablicy widniał remis 4:4. W kolejnych dziesięciu minutach goście rzucili sześć kolejnych goli. Był to decydujący moment dla losów całego spotkania, gdyż Aix utrzymało bezpieczne prowadzenie do samego końca i ostatecznie wygrało 31:24. Dziewięć bramek zdobył Kristjan Kristjanson.

Drugie miejsce w tabeli ze stratą trzech oczek i jednym meczem rozegranym więcej zajmuje Nantes. Zespół ten pewnie wygrał 38:29 z Chambery Savoie. Szansa na zmniejszenie strat do lidera dla Nantes rysuje się bardzo szybko, gdyż już we wtorek, kiedy w ostatnim spotkaniu przed długą przerwą podejmuje Paris Saint Germain. "W kratkę" na francuskich parkietach gra Montpellier, które zdecydowanie lepiej radzi sobie w Lidze Mistrzów. Tym razem ekipa Montpellier pokonała 32:21 Chartres, z którym sąsiaduje w tabeli na miejscach 9-10.