PKO Ekstraklasa: Warta Poznań uciekła ze strefy spadkowej

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 13.12.2021, 20:22

Warta Poznań pokonała 2:1 Śląsk Wrocław. Dla gospodarzy było to pierwsze domowe zwycięstwo w sezonie. Trzy punkty pozwoliły im awansować na "bezpieczne" 15. miejsce w ligowej tabeli.

Zgodnie z przewidywaniami to goście prowadzili grę. Z przewagi wrocławian urodziła się szansa Adriana Łyszczarza, po której piłkę tuż sprzed linii bramkowej wybił Jan Grzesik. Pierwsza szansa Warty od razu przyniosła im prowadzenie. Adam Zrelak z ostrego kąta zdołał pokonać Matusa Putnocky'ego. Kilka minut po zmianie stron Konrad Matuszewski trafił do pustej bramki, po idealnym podaniu Zrelaka. Defensywa Śląska popełniała kolejne błędy, po których nadziewali się na kontry. Mimo to do końca spotkania nie stracili już gola. W 70. minucie aktywny słowacki  napastnik Warty obił jeszcze słupek. W 80. minucie nadzieję swojej drużynie dał Szymon Lewkot, który wyskoczył najwyżej w polu karnym. Następna kontra gospodarzy przyniosła drugie trafienie w słupek, tym razem Bartłomieja Burmana. W ostatnich minutach "Warciarze" skutecznie bronili się we własnym polu karnym i zanotowali pierwsze zwycięstwo pod wodzą Dawida Szulczka.

Warta Poznań - Śląsk Wrocław: 2:1 (1:0)

Bramki: 25' Zrelak, 53' Matuszewski - 80' Lewkot

Warta: Lis - Grzesik, Ivanov, Trałka, Szymonowicz, Matuszewski (82' Burman) - Papeau (82' Ławniczak), Kupczak, Kopczyński, Kiełb (66' Czyżycki) (90+6' Fiedosiewicz) - Zrelak (82' Kuzimski)

Śląsk: Putnocky - Bejger, Lewkot, Golla - Janasik, Schwarz, Makowski (90' Bukowski), Sobota (76' Quintana), Łyszczarz (59' Pich), Stiglec (59' Garcia) - Exposito

Żółte kartki: 58' Matuszewski, 68' Trałka, 85' Czyżycki, 90+1' Ławniczak, 90+6' Grzesik - 2' Golla

Sędzia: Tomasz Wajda