Hockey Series Open: Polacy gromią w meczu otwarcia

• Data publikacji: 28.08.2018, 20:30

W Gnieźnie rozpoczął się turniej Hockey Series Open z udziałem naszej męskiej reprezentacji. Podopieczni Karola Śnieżka w swoim pierwszym meczu rozgromili Cypryjczyków 17:0.

Już po czterech minutach gry Biało-Czerwoni prowadzili 3:0 po golach Pawła Bratkowskiego, Macieja Janiszewskiego i Josepha Hillyera. Do końca pierwszej kwarty na listę strzelców wpisali się także Mikołaj Gumny, Mateusz Hulbój i Patryk Pawlak. Na kolejne bramki trzeba było czekać do końcówki drugiej kwarty. Od 26. minuty do syreny oznaczającej półmetek spotkania do bramki Biało-Czerwoni trafiali czterokrotnie - drugie gole strzelili Gumny i Hulbój, a pierwsze Jacek Kurowski i Dominik Kotulski. W trzeciej kwarcie drugi raz w tym meczu krótki róg wykorzystał Bratkowski, a następnie stały fragment gry na bramkę zamienił Michał Kasprzyk, a Kotulski strzelił jeszcze jedną bramkę z gry. W ostatniej części gry hat-tricka skompletował Gumny, a następne trafienia zanotowali Bartosz Żywiczka, Maciej Janiszewski i Mateusz Hulbój, ustalając wynik spotkania na 17:0.

W rozegranych wcześniej spotkaniach Włosi pokonali po zaciętym spotkaniu Czechów 4:3, a Ukraińcy zwyciężyli z Litwinami aż 11:1. W tej sytuacji Polacy objęli prowadzenie w klasyfikacji turnieju, z którego dwie najlepsze ekipy awansują do finałów rozgrywek. W środę podopieczni Karola Śnieżka zagrają z Litwinami.

Czechy-Włochy 3:4
Ukraina-Litwa 11:1
Polska-Cypr 17:0