Sukces polskich jeźdźców w Pucharze Narodów

  • Data publikacji: 11.05.2018, 20:35

Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w zawodach Pucharu Narodów w skokach przez przeszkody. Jednocześnie Biało-Czerwoni są liderami grupy D II dywizji europejskiej.

 

Otwarcie konkursu było bardzo udane dla naszej drużyny - jadący jako pierwszy Krzysztof Ludwiczak na Stalando 2, zaliczył czysty przejazd. Kolejni dwaj nasi jeźdźcy, Andrzej Opłatek na El Campie i Jan Bobik na Chacco Amircor, zaliczyli po zrzutce, co kosztowało naszą drużynę po cztery punkty. Ostatni w polskiej ekipie, Wojciech Wojcianiec, wycofał się po tym, jak Naccord Meloni zrzucił pierwsze trzy przeszkody. Jego wynik nie liczył się do łącznej klasyfikacji pierwszego nawrotu, który zakończyliśmy na trzecim miejscu.

 

Drugi nawrót rozpoczęliśmy od zrzutki pary Ludwiczak/Stalando. Opłatek na El Campie, choć ponownie był najszybszy w naszej ekipie, ukończył przejazd z ośmioma punktami karnymi za dwie zrzutki. Również Bobik na Chacco Amicor zapisał na konto zrzutkę. Tym razem jednak lepiej spisali się Wojcianiec i Naccord Melloni, którzy przejechali na czysto.

Po odrzuceniu najsłabszego wyniku w nawrocie, czyli rezultatu Andrzeja Opłatka, Polacy z łącznym wynikiem 16 pkt. zajęli drugie miejsce, przegrywając o cztery oczka z Francuzami.

 

Ponieważ jednak Francuzi są drużyną startującą w Pucharze Narodów w I dywizji europejskiej, to Biało-Czerwoni zostali liderami grupy D II dywizji Europejskiej. Z dorobkiem 90 pkt. wyprzedzają Norwegię (70 pkt.) i Danię (45 pkt.). W grupie znajdują się też niestartujący w Drammen Finowie i Luksemburczycy.

 

Wyniki:
1. Francja 12 pkt.
2. Polska 16 pkt.
3. Szwecja 20 pkt.
3. Norwegia 20 pkt.
3. Włochy 20 pkt.

 

Klasyfikacja grupy D II dywizji europejskiej Pucharu Narodów:
1. Polska 90 pkt.
2. Norwegia 70 pkt.
3. Dania 45 pkt.