PKO Ekstraklasa: koniec serii zwycięstw Radomiaka
Łukasz Wójcik / wikimedia

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 14.12.2021, 20:49

Zaległe spotkanie 18. kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Radomiakiem Radom a Piastem Gliwice zakończyło się remisem. Po dwóch golach Leandro dla gospodarzy i trafieniach Chrapka oraz Sokołowskiego dla gliwiczan padł wynik 2:2.

Przed tym meczem „Zieloni” znajdowali się na piątej lokacie z 31 punktami na koncie. Zawodnicy „Piastunek” byli zaś na dwunastej pozycji z dorobkiem 21 „oczek”. Dość zdecydowanym faworytem tego meczu wydawali się być radomianie, którzy są absolutną rewelacją tego sezonu, a do tego nie przegrali od końcówki września, przy okazji notując obecnie passę sześciu zwycięstw z rzędu.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Dariusza Banasika zabrakło Mateusza Radeckiego. Waldemar Fornalik nie mógł za to wystawić do rywalizacji Tomasa Huka oraz Tomasza Jodłowca.

Pierwsza połowa od samego początku była dość wyrównana i żadna ze stron nie potrafiła mocniej zdominować swojego rywala. Pierwszego gola ujrzeliśmy w 26. minucie. Po wrzutce Patryka Lipskiego, Filipa Majchrowicza pokonał Michał Chrapek. W 40. minucie Radomiak zdobył wyrównujące trafienie. Nienajlepsze ustawienie obrony gliwiczan wykorzystał Leandro i wyrównał stan meczu. Radość gospodarzy potrwała jednak jedynie chwilkę, bowiem już dwie minuty później Damian Kądzior wrzucił piłkę w pole karne, a gola głową zdobył Patryk Sokołowski.

Drugie 45 minut rozpoczęło się świetnie dla radomian. W 50. minucie drugą bramkę w tej rywalizacji zaliczył Brazylijczyk Leandro, który bardzo mocnym uderzeniem pewnie pokonał Frantiska Placha. Do końca meczu nie działo się już zbyt dużo i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 2:2.

Wynik ten spowodował, że Radomiak nie wykorzystał szansy awansu na ligowe podium, przerwał serię zwycięstw, ale cały czas „Zieloni” pozostają niepokonani o ponad dwóch miesięcy. Piast z kolei dalej gra mocno w kratkę i z pewnością trener Fornalik będzie miał sporo pracy zimą, by lepiej ustawić swój zespół na wiosnę.

Radomiak Radom – Piast Gliwice 2:2 (1:2)

Bramki: 40’ Leandro, 5-‘ Leandro – 26’ Chrapek, 42’ Sokołowski

Radomiak: Majchrowicz – Abramowicz, Cichocki, Rossi, Jakubik – Machado (46’ Rondon), Nascimento (46’ Cele), Kaput, Leandro – Maurides (71’ Karwot), Angielski (90+2’ Sokół)

Piast: Plach – Katranis (70’ Holubek), Mosór, Czerwiński, Konczkowski – Lipski, Sokołowski – Vida (70’ Pyrka), Chrapek (84’ Hateley), Kądzior (89’ Ameyaw) – Toril

Żółte kartki: 80’ Jakubik – 10’ Vida, 85’ Kądzior

Sędzia: Bartosz Frankowski