Premier League: jedenasta porażka Norwich City w tym sezonie
Along time ago/Flickr/CC BY 2.0

• Dodał: Artur Zagała
  • Data publikacji: 14.12.2021, 22:54

W meczu 17. kolejki ligi angielskiej goszcząca na Carrow Road Aston Villa pewnie wygrała 2:0. Tym samym Norwich City poniosło jedenastą porażkę w obecnym sezonie i zajmuje ostatnie miejsce w lidze. W dzisiejszym pojedynku najlepszy strzelec The Villans, Ollie Watkins, zapisał na swoje konto bramkę i asystę.

Norwich City, przystępując do tego spotkania, z powodów zdrowotnych oraz kontuzji, nie mogło skorzystać z aż dziewięciu piłkarzy. Wiedząc o odwołanym meczu Brendford z Manchesterem United z powodu pozytywnych wyników na COVID-19, władze Kanarków wysłały zapytanie do piłkarskiego związku, czy dzisiejsze spotkanie powinno dojść do skutku. Przedstawiciele federacji dali "zielone światło”, w konsekwencji czego mocno osłabieni gospodarze przystąpili do potyczki z Aston Villą.

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele groźnych sytuacji. Był to spokojny mecz. Obydwie drużyny podejmowały tylko pojedyncze próby ataków. Tylko jeden z czterech celnych strzałów gości został zamieniony na gola. Wychowanek The Villans Jacob Ramsey otrzymał od Watkinsa podanie na linii środkowej boiska i samodzielny rajd przez pół boiska zakończył płaskim strzałem w światło bramki. Gol ten padł mimo trzech obrońców rywali wokół strzelca. Od 34. minuty goście prowadzili 1:0 i taki wynik utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie piłkarze Aston Villi, zadowoleni z prowadzenia, nie forsowali tempa. Norwich natomiast nie posiadało wystarczającej piłkarskiej jakości, żeby próbować odrabiać straty. Mecz pozostawał pod kontrolą ekipy z Birmingham. W 83. minucie Gerrard wpuścił na boisko Chukwuemekę, a już 4 minuty później osiemnastoletni Anglik odwdzięczył się podaniem do Watkinsa, który pokonał Tima Krula i ustalił ostateczny wynik na poziomie 2:0

Steven Gerrard odniósł czwarte zwycięstwo w szóstym meczu na ławce trenerskiej Aston Villi. Co ciekawe, zastąpił on na tym stanowisku obecnego szkoleniowca Norwich City. Dean Smith zanim rozwiązał kontrakt z The Villans wygrał tylko 3 z 11 spotkań tego sezonu.

W drużynie Norwich w dzisiejszym pojedynku 76 minut rozegrał reprezentant Polski, Przemysław Płacheta. Cały mecz na boisku w drużynie przeciwnej zaliczył natomiast Matthew Cash.

Norwich – Aston Villa 2:0 (1:0)

Bramki: Ramsey 34’, Watkins 87’

Żółte kartki: Aarons, Byram, Williams - Konsa

Norwich: Krul, Gibson, Aarons, Kabak (45+1’ Byram), Williams, Sorensen, Gilmour, McLean, Płacheta (76’ Dowell), Pukki, Cantwell (61’ Idah)

Aston Villa: Martinez, Cash, Konsa, Mings, Targett, McGinn (88’ Tuanzebe), Luiz, Ramsey, Buendia (83’ Chukwuemeka), Watkins, Young (59’ Ings)

Sędzia: D.Coote