Europe Cup: Legia wygrała na wyjeździe

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 15.12.2021, 22:20

Legia Warszawa wygrała w drugim meczu fazy grupowej Europe Cup. Warszawiacy okazali się lepsi od Leiden (90:78) i znaleźli się dzięki temu na drugim miejscu w tabeli.

Gracze z Warszawy źle rozpoczęli drugą fazę grupową rozgrywek Europe Cup, przegrywając 72:70 z Parmą Perm. Gracze z Leiden rozpoczęli natomiast od zwycięstwa z niemieckim Bayreuth 89:84. Ciężko wskazać było faworyta tego spotkania, jednak wygrana na koncie i przewaga własnego parkietu nakazywała stawiać w roli faworyta ekipę Leiden.

Pierwsza kwarta znakomicie zaczęła się dla Legii, która w pierwszych minutach objęła prowadzenie i pewnie utrzymywała ją przez całą pierwszą odsłonę spotkania. Warszawiacy nieźle prezentowali się w ataku, a jeszcze lepiej spisywali się w obronie co zaowocowało siedmioma punktami przewagi przed rozpoczęciem drugiej kwarty. W niej jednak wszystko wywróciło się do góry nogami. Gospodarze poprawili się w każdym aspekcie gry, a zwłaszcza w ofensywie. Gracze Leiden rzucili aż trzydzieści punktów, tracąc przy tym tylko osiemnaście i w efekcie na przerwę przed zmianą stron schodzili z zasłużonym, pięcio-punktowym prowadzeniem.

Na szczęście po zmianie stron Legia wróciła do bardzo dobrej gry, przede wszystkim w obronie i już po chwili odrobili straty. Warszawiacy pozwolili rywalom zdobyć jedynie dwanaście punktów, samemu rzucając przy tym, podobnie jak w pierwszej kwarcie, dwadzieścia trzy punkty. Przed startem ostatniej partii ekipa gości prowadziła więc sześcioma punktami. W czwartej kwarcie drużyna ze stolicy Polski całkowicie panowała nad wydarzeniami na parkiecie. Legioniści szybko rozbudowali przewagę do jedenastu punktów i nie pozwolili rywalom już do siebie doskoczyć.

Legia Warszawa wygrała ostatecznie z Leiden 90:78 i dzięki zwycięstwu w bezpośrednim spotkaniu wskoczyła na drugie miejsce w tabeli. Leiden jest z kolei trzecie, jednak ma taką samą ilość punktów jak polska drużyna.

Leiden - Legia Warszawa 78:90 (16:23, 30:18, 23:12, 26:20)

Leiden: de Jong 32, Van Bree 12, Dunn 10, Tubutis 9, Mikalauskas 5, Midtgaard 4, Bouwknecht 3,  Ververs 3

Legia: Cowels 23, Jovanovic 17, Abdur-Rakhman 15, Kemp 10, Skific 9, Kulka 7, Koszarek 5, Wyka 4