Euroliga: pewne zwycięstwo Unicsu w rosyjskim hicie

• Data publikacji: 16.12.2021, 09:36

W tym tygodniu rozgrywane są aż dwie kolejki koszykarskiej Euroligi. W 15. serii gier zwycięstwa odniosły m.in. Unics Kazań, Zenit St. Petersburg, Real Madryt, Barcelona i AS Monako.

Bardzo ciekawie zapowiadał się rozgrywany w Moskwie rosyjski pojedynek między CSKA i Unicsem Kazań. Goście odskoczył już na przełomie pierwszej i drugiej kwarty, kiedy od stanu 19:21 zanotowali serię 14:0. Do przerwy Unics miał aż 18 punktów zapasu - 46:28. W drugiej połowie różnica wzrosła do prawie 30 oczek. Koszykarze z Kazania byli niezwykle skuteczni i triumfowali 88:67. Double-double (18 punktów i 10 zbiórek) zanotował Mario Hezonja. Unics trafił aż 15 z 25 rzutów za trzy punkty. Obydwa zespoły mają teraz bilans 9-6. Unics w tabeli jest piąty, a CSKA siódme.

Co ciekawe, wszystkie rosyjskie drużyny mają taki sam stosunek zwycięstw i porażek. Na szóstym miejscu w tabeli plasuje się Zenit St. Petersburg. Zespół ten wygrał na wyjeździe 71:61 z LDLC Asvel Villeurbanne. Mateusz Ponitka grał przez 26 minut i zdobył cztery punkty. Ligowe zestawienie z zaledwie trzema zwycięstwami zamyka Żalgiris Kowno. Zespół z Litwy miał szansę na wygraną w meczu z AS Monako, które po raz pierwszy poprowadził Saso Obradowić. Gospodarze prowadzili w Kownie dziewięcioma punktami po trzydziestu minutach, ale francuska drużyna odrobiła straty. Żalgiris w ostatnich sekundach uratował Edgaras Ulanowas, który trafił na dogrywkę. W dodatkowym czasie Monako triumfowało 12:3 i w całym meczu 107:98. Double-double (20 punktów i 14 asyst) zaliczył Mike James.