EBL: świetne widowisko w Bydgoszczy, Astoria ogrywa Zastal

• Data publikacji: 16.12.2021, 19:21

W meczu piętnastej kolejki Energa Basket Ligi drużyna Astorii Bydgoszcz pokonała u siebie Zastal Zieloną Górę 106:88. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, szczególnie po atakowanej stronie parkietu, a gospodarzom zwycięstwo zapewniło zrównanie się z rywalami w ligowej tabeli.

Mecz od samego początku stał na najwyższym poziomie oraz był bardzo wyrównany. W całej pierwszej połowie ekipy rzucały na świetnej skuteczności z gry - Astoria trafiała 63% rzutów z gry, natomiast Zastal robił to jeszcze lepiej, rzucając z 65% skutecznością. Zgromadzeni na hali kibice byli więc świadkami kapitalnego widowiska, w którym królowała gra ofensywna. Największa różnica pomiędzy zespołami wynosiła siedem oczek, kiedy zielonogórzanie prowadzili 7:0. Od tego momentu gospodarzem zdołali jednak dorównać do poziomu przeciwników, dzięki czemu przez pełne dwie kwarty mogliśmy być świadkami niesamowicie wyrównanej gry. Bohaterami pierwszej połowy byli niewątpliwie Klavs Cavars oraz Branden Frazier - obaj uzbierali po czternaście oczek.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ znaczącej zmianie, a walka na parkiecie wciąż była niesamowicie zacięta. Po stronie Zastalu uaktywnili się Dragan Apić oraz Nemanja Nenadić, którzy tylko w trzeciej odsłonie rzucili odpowiednio 9 i 13 punktów - pozostałe trzy oczka dla gości dołożył w tej kwarcie Frazier. Podopieczni trenera Artura Gronka grali jednak zdecydowanie lepiej zespołowo, dzięki czemu wygrali te dziesięć minut różnicą czterech punktów i przed ostatnią kwartą prowadzili 79:73. Kluczowe dla losów całego spotkania okazały się minuty na przełomie trzeciej i czwartej odsłony, kiedy gospodarze przeprowadzili serial punktowy 18:5. Dzięki temu w połowie ostatniej kwarty bydgoszczanie prowadzili 91:78 i byli bardzo bliscy kolejnego zwycięstwa. W ostatnich minutach gry Zastal próbował jeszcze odrobić straty, ale nic z tego nie wychodziło. Astoria Bydgoszcz wygrała 106:88 i zrównała się w ligowej tabeli z Zastalem na bilansie 8-6.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Enea Zastal BC Zielona Góra 106:88 (27:28, 23:20, 29:25, 27:15)

Astoria: Nizioł 21, Cavars 20, Chyliński 16, Pluta 15, Washpun 15, Herndon 7, Zębski 5, Aleksandrowicz 4, Camphor 3, Krasuski

Zastal: Apić 19, Frazier 17, Nenadić 16, Meier 11, Zyskowski 9, Joseph 7, Brembly 6, Mazurczak 3, Sulima, Żołnierewicz