Euroliga: Arka Gdynia z kolejną porażką
Dawid Lis

• Data publikacji: 16.12.2021, 21:20

VBW Arka Gdynia pozostaje z jednym zwycięstwem w rozgrywkach Euroligi. W dziewiątej kolejce mistrzynie Polski przegrały na wyjeździe 40:67 z Sopron Basket.

W tym sezonie Euroliga VBW Arka Gdynia w ośmiu meczach wygrała tylko raz. Tym samym jest na ostatnim miejscu w tabeli swojej grupy. Z tego względu nie była faworytem wyjazdowego spotkania z Sopron Basket, z którym przed własną publicznością przegrała różnicą 15 punktów. Jednak gdynianki wygrały pierwszą kwartę 17:13. Druga część gry również była wyrównana i polski zespół utrzymał niewielką przewagę - 26:24.

Niestety, w trzeciej kwarcie Arka miała długi fragment gry bez zdobyczy punktowej. Mistrzynie Polski "zatrzymały się" na 32 punktach. Sopron wykorzystał to i na trzy minuty przed końcem tej odsłony odskoczył już na 14 punktów. Węgierski zespół zdecydowanie poprawił się w ofensywie. Koszykarki z Gdyni prezentowały się coraz gorzej. Po trzech kwartach przegrywały 37:50, a w ostatniej części gry zdobyły tylko trzy oczka. Ostatecznie Arka przegrała 40:67. Jako jedyna więcej niż sześć punktów rzuciła Megan Gustafson, która zanotowała 16 oczek.

Sopron Basket - VBW Arka Gdynia : (13:17, 11:9, 26:11, 17:3)