Premier League: Everton urywa punkty Chelsea
pixabay.com

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 16.12.2021, 22:50

Chelsea mimo sporej dominacji zremisowała 1:1 z Evertonem. Podopieczni Thomasa Tuchela stracili tym samym punkty do uciekających Manchesteru City i Liverpoolu.

Zdecydowanym faworytem starcia na Stamford Bridge byli gospodarze. Goście zmagali się z licznymi kontuzjami, które spowodowały braki szczególnie wśród napastników. Dodatkowo słaba pozycja na ławce trenerskiej Rafy Beniteza nie pomagała w spokojnej pracy. Od początku meczu zgodnie z oczekiwaniami stroną dominującą byli gracze Chelsea. "The Blues" na przestrzeni 90. minut mogli poszczycić się posiadaniem piłki na poziomie 80%. W pierwszej połowie bramka strzeżona przez Jordana Pickforda była co rusz ostrzeliwana, lecz reprezentant Anglii nie dał się pokonać. W drugiej odsłonie defensywa Evertonu nie pozwoliła na stworzenie tylu szans przeciwnikowi. Jednak w 70. minucie chyba najaktywniejszy z miejscowych, Mason Mount, strzałem przy bliższym słupku dał swojej drużynie prowadzenie. Wydawało się, że ten gol dobije i tak bezzębnych w ofensywie gości. W 74. minucie dwóch młodych, grających z konieczności, zawodników The Toffees doprowadziło do wyrównania. Anthony Gordon dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a Jarrad Branthwaite umieścił ją w siatce. Blok obronny gości pozostał szczelny do końca meczu i na Stamford Bridge padł niespodziewany remis 1:1.

Chelsea FC - Everton FC: 1:1 (0:0)

Bramki: 70' Mount - 74' Branthwaite

Chelsea: Mendy - Azpiliqueta (79' Chalobah), Rudiger, Silva - James, Jorginho, Loftus-Cheek (65' Barkley), Ziyech, Mount, Alonso (65' Niguez)- Pulisić

Everton: Pickford - Holgate, Keane, Branthwaite, Godfrey - Kenny, Doucoure, Gomes (70' Gbamin), Iwobi, Gordon (90+1' Onyango) - Simms (62' Dobbin)

Żółte kartki: 45' Loftus-Cheek, 59' Jorginho, 21' Holgate, 64' Gomes, 77' Dobbin

Sędzia: Michael Oliver