Skoki narciarskie - PŚ: Marita Kramer wygrywa w Ramsau
Joanna Malinowska / sportwobiektywie.pl

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 17.12.2021, 17:10

Marita Kramer okazała się najlepsza w piątkowy wieczór w Ramsau. Austriaczka wygrała o 3,1 pkt z Niemką Kathariną Althaus. Podium uzupełniła Ursa Bogataj. Polki w tych zawodach nie wystąpiły.

Zawody rozpoczęła reprezentantka Qingyue Peng. Chinka skoczyła 78,5 metra co przełożyło się na 36 miejsce. Pierwszą zawodniczką, która przekroczyła punkt K skoczni została Szwedka Frida Westman. Dało jej to dziesiąte miejsce w całym konkursie, choć po jej skoku wyżej była Yuka Sato. Pierwsza seria padła łupem liderki Pucharu Świata - Marity Kramer. Austriaczka skoczyła na odległość 92 metrów, co dało jej 7,7 pkt przewagi nad Kathariną Althaus, a na pierwszych ośmiu miejscach uplasowało się osiem pierwszych zawodniczek klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Na przekroczenie punktu konstrukcyjnego skoczni w serii finałowej trzeba było czekać dłużej. Udało się to dopiero siódmej po pierwszej serii Danieli Iraschko-Stolz. Taki skok przełożył się na dogonienie Niki Kriznar i zajęcie ex aequo ze Słowenką szóstej lokaty. Na pozostałych miejscach w czołówce nie doszło do żadnych zmian. Marita Kramer pewnie zwyciężyła konkurs, choć jej przewaga nad Kathariną Althaus zmalała do 3,1 pkt.