Piłka ręczna - MŚ: Francja w wielkim finale

• Data publikacji: 17.12.2021, 19:36

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet wkroczyły w decydującą fazę. W pierwszym półfinale po emocjonującym meczu Francuzki wygrały 23:22 z Dunkami.

Reprezentacje Francji i Danii do tej pory grały na hiszpańskim mundialu perfekcyjnie. Wygrały wszystkie spotkania, a w ćwierćfinale bez problemów pokonały odpowiednio Szwecję i Brazylię. W wielkim finale w Granollers mogła znaleźć się tylko jedna z tych znakomitych ekip. Dunki od stanu 2:2 w trzy minuty rzuciły kolejne trzy bramki. W pierwszej połowie zespół ze Skandynawii dominował i momentami miał nawet cztery trafienia przewagi. Jednak pod koniec pierwszej części gry Francuzki od wyniku 6:10 zanotowały dwie kolejne bramki i zmniejszyły stratę do dwóch goli. Do przerwy było 12:10 dla szczypiornistek z Danii.

Po przerwie Alison Pineau z rzutu karnego zdobyła gola kontaktowego. Jednak w 39. minucie Dunki ponownie miały cztery bramki zapasu - 17:13. Wydawało się, że pewnie zmierzają do finału, ale w decydujących minutach klasę pokazały Francuzki. Trójkolorowe od stanu 17:20 rzuciły trzy gole z rzędu i na 10 minut przed końcem był remis. W 57. minucie drugą kolejną bramkę rzuciła Alicia Toublanc i francuski zespół wyszedł na prowadzenie 22:21. Wyrównała Kathrine Heindahl, ale dla Francji odpowiedziała Pauletta Foppa. Do końca podstawowego czasu gry zostały jeszcze ponad dwie minuty, ale zawodniczki obydwu drużyny nie zanotowały już żadnego trafienia. Tym samym w finale zameldowały się Francuzki, które o złoty medal zagrają z Norweżkami albo Hiszpankami.

Francja - Dania 23:22 (10:12)