EBL: szóste domowe zwycięstwo Anwilu w sezonie
Piotr Biernikowicz/PGE Spójnia

• Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 17.12.2021, 21:00

W piątkowym meczu piętnastej kolejki Energa Basket Ligi zespół Anwilu Włocławek pewnie pokonał u siebie HydroTruck Radom 93:79. Dla gospodarzy było to jedenaste zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu włocławianie pozostali wiceliderem ligowej tabeli.

Początek meczu był jednak bardzo zaskakujący, ponieważ to przyjezdni prowadzili po kilku minutach 8:2. Radomianie przystępowali do gry w bardzo okrojonym składzie, ale w świetnej formie były ich główne gwiazdy - Mike Moore (28pkt) oraz Anthony Ireland (21pkt). To głównie dzięki nim drużyna HydroTrucku była w stanie utrzymać się na prowadzeniu, pomimo coraz lepszej gry gospodarzy. Po pierwszej kwarcie podopieczni trenera Mihailo Uvalina prowadzili 21:15, a w drugiej odsłonie utrzymali swoją przewagę, dzięki czemu schodzili na przerwę w lepszych nastrojach od rywali, prowadząc 44:39.

Początek drugiej połowy ponownie należał do radomian, którzy bardzo szybko odskoczyli przeciwnikom i osiągnęli najwyższe w spotkaniu, 11-punktowe prowadzenie. O czas poprosił wtedy trener Anwilu Przemysław Frasunkiewicz - a jego zawodnicy natychmiast weszli na wyższy poziom i bardzo szybko odpowiedzieli rywalom, przeprowadzając serial punktowy 10:0. Chwilę później gospodarze zakończyli bardzo dobrą dla siebie kwartę prowadzeniem 65:62 i rozpędzeni rozpoczęli ostatnią odsłonę. W niej włocławianie nie dali gościom najmniejszych szans i już po dwóch minutach prowadzili różnicą dwunastu oczek. Kapitalną drugą połowę rozegrał James Bell (25pkt/8zb), który po zmianie stron zapisał na swoim koncie aż 19 oczek. Ostatecznie Anwil Włocławek wygrał 93:79, dzięki czemu zdołał się umocnić na pozycji wicelidera ligowej tabeli.

Anwil Włocławek - HydroTruck Radom 93:79 (15:21, 24:23, 26:18, 28:17)

Anwil: Bell 25, Petrasek 20, Mathews 19, Olesinski 10, Bojanowski 5, Szewczyk 5, Dimec 3, Łączyński 3, Woroniecki 3, Bęben, Komenda

HydroTruck: Moore 28, Ireland 21, Ostojić 16, Hill 5, Lewandowski 4, Zalewski 3, Żmudzki 2, Wall