Bundesliga: kolejny rekord Roberta Lewandowskiego

• Dodał: Artur Zagała
  • Data publikacji: 17.12.2021, 22:48

Bayern, w ostatnim meczu tego roku, pokonał Vfl Wolfsburg 4:0. Mecz 17. kolejki miał dwóch bohaterów. Jednym z nich był Thomas Mueller, rozgrywający swój mecz numer 400 w Bundeslidze, uświetniając jubileusz bramką oraz asystą. Drugim bohaterem został Robert Lewandowski, który zdobył 43 bramkę w tym roku w lidze niemieckiej i pobił kolejny rekord Gerda Mullera w liczbie trafień w jednym roku kalendarzowym.

Zdecydowanym faworytem tego meczu byli gospodarze, co potwierdziło się na boisku już od pierwszych minut. Bayern zdominował całkowicie pierwszą połowę, nie pozwalając na grę podopiecznym Floriana Kohfeldta. Zaledwie 7 minut zajęło piłkarzom mistrza Niemiec objęcie prowadzenia. Casteels wybronił mocny strzał Gnabry’ego sprzed pola karnego, ale był bezradny wobec dobitki ustawionego w odpowiednim miejscu Muellera. 32-letni reprezentant Niemiec sprawił sobie piękny prezent z okazji rozgrywanego dziś, jubileuszowego, czterechsetnego meczu w Bundeslidze. Mimo zdecydowanej przewagi gospodarzy w posiadaniu piłki, więcej goli do przerwy nie padło i piłkarze Juliana Nagelsmanna zeszli do szatni z jednobramkową przewagą.

Druga połowa meczu na Allianz Arena mogła rozpocząć się od kolejnej bramki dla gospodarzy. Lewandowski zagrał doskonałe prostopadłe podanie między dwóch obrońców, jednak Jamal Musiala trafił piłką w środek bramki, gdzie stał dobrze ustawiony Casteels. W 57.minucie, po asyście Muellera, Dayot Upamecano głową podwyższył wynik spotkania. Była to pierwsza bramka tego zawodnika w barwach Bayernu. Piłkarze Wolfsburga nie zdążyli jeszcze otrząsnąć się po stracie gola, gdy dwie minuty później potężnym uderzeniem w długi róg Leroy Sane trafił na 3:0. Bramkarz Wilków nie miał szans interweniować przy tak mocnej, wysokiej piłce. Ostateczny wynik spotkania ustalił w 88. minucie Robert Lewandowski. Bayern pokonał Wolfsburg 4:0.

Gol kapitana reprezentacji Polski był jego 43 golem w Bundeslidze i 69 golem we wszystkich rozgrywkach w 2021 roku. Tym trafieniem Lewandowski pobił kolejny rekord ligi niemieckiej, strzelając najwięcej goli w historii w roku kalendarzowym. 69 bramek we wszystkich rozgrywkach plasuje Polaka na drugim miejscu na świecie (ex aequo z Cristiano Ronaldo) w liczbie strzelonych goli w jednym roku kalendarzowym. Najlepszy pozostaje Lionel Messi z 91 trafieniami w 2012 roku.

Bayern Monachium – Vfl Wolfsburg 4:0 (1:0)

Bramki: Mueller 7’, Upamecano 57’, Sane 59’, Lewandowski 88’

Bayern: Neuer, Pavard (86’ Tillman), Upamecano, Lucas (80’ Nianzou), Davies (80’ Richards), Roca (75’ Sabitzer), Musiala, Gnabry (80’ Sarr), Mueller, Sane, Lewandowski

Wolfsburg: Casteels, Lacroix, Bornauw, Brooks, Baku, Vranckx (87’ Mbabu), Arnold, Gerhardt, Waldschmidt (Guilavogui), Steffen (58’ Nmecha), Weghorst

Sędzia: T.Welz