PKO Ekstraklasa: kolejne zwycięstwo Wisły Płock

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 17.12.2021, 22:40

Spotkanie 19. kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Płock a Lechią Gdańsk zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po pięknym golu Rasaka padł wynik 1:0.

Przed tym meczem „Lechiści” znajdowali się na trzeciej lokacie z 33 punktami na koncie. Zawodnicy „Nafciarzy” byli zaś na ósmej pozycji z dorobkiem 26 „oczek”. W sierpniu lepsi okazali się piłkarze z Trójmiasta i również teraz wydawali być się faworytem.

Mecz rozpoczął się świetnie dla Wisły, która to już w 3. minucie wyszli na prowadzenie. Potężny strzał z dystansu pod samą poprzeczkę oddał Damian Rasak i nie dał najmniejszych szans na interwencję Dusanowi Kuciakowi. W kolejnych minutach gdańszczanie byli kilka razy blisko wyrównania, ale albo uderzali niecelnie, albo na posterunku stał Krzysztof Kamiński. Szczególnie aktywny w szeregach gości był Flavio Paixao.

Drugie 45 minut przebiegło dość wyrównanie, wynik nie uległ już zmianie i to płocczanie triumfowali 1:0.

Wynik ten spowodował, że Wisła dzięki kolejnemu zwycięstwu przesunęła się na szóstą lokatę w lidze. Delikatny kryzys Lechii z kolei trwa dalej i gdańszczanie w konsekwencji mogą spaść po tej kolejce na piątą pozycję w tabeli.

Wisła Płock – Lechia Gdańsk 1:0 (1:0)

Bramki: 3’ Rasak

Wisła: Kamiński – Tomasik, Rzeźniczak (46’ Krywociuk), Michalski, Vallo – Szwoch, Rasak, Gerbowski – Wolski (77’ Kolar), Sekulski (77’ Tuszyński), Jorginho (83’ Lesniak)

Lechia: Kuciak – Conrado (63’ Pietrzak), Maloca, Nalepa, Kopacz (46’ Żukowski) – Gajos (76’ Kałuziński), Kubicki – Durmus, Paixao, Sezonienko (46’ Ceesay) – Zwoliński (46’ Diabate)

Żółte kartki: 52’ Michalski, 70’ Krywociuk, 88’ Tomasik, 90+2’ Kamiński - 38’ Zwoliński, 55’ Diabate, 73’ Maloca

Sędzia: Bartosz Frankowski