Piłka ręczna - MŚ kobiet: gospodynie za burtą!
PGNiG Superliga

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 17.12.2021, 22:00

Poznaliśmy kolejne finalistki żeńskiego czempionatu! W walce o złoty medal z mistrzyniami olimpijskimi zmierzą się fenomenalne Norweżki. Podopieczne Thorira Hergeirssona wyeliminowały z dalszej gry reprezentantki Hiszpanii, ogrywając je 27:21.

Reprezentantki znad Półwyspu Skandynawskiego przez mistrzostwa szły jak burza, pokonując po drodze niejedną potęgę żeńskiego szczypiorniaka. To doprowadziło je aż do półfinału, w którym czekały groźne gospodynie. Pierwsza połowa spotkania była istnie wyrównaną batalią. Obie drużyny czujnie grały w obronie, przez co rzadko dopuszczały rywalki do swojej bramki. Po upływie dziesięciu minut było dopiero 3:3 i żadna drużyna nie była w stanie odskoczyć na większą różnicę punktową. Na półmetku Norweżkom udało się zdobyć trafienia na prowadzenie, ale Hiszpanki nie pozostawały dłużne. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem wymiany ciosów i obie drużyny schodziły na przerwę bez żadnego zapasu - 11:11.

Kolejne minuty nie były już jednak łaskawe dla gospodyń. Bramkę zdobyły w 32. minucie, a przez kolejne sześć nie mogły przebić się przez norweską defensywę. Z kolei podopieczne Thorira Hergeirssona radziły sobie w tym elemencie świetnie. Hiszpankom nie pomagały rady trenerki i krótkie przerwy i cały czas grały pod dyktando rozpędzonych Norweżek. Reprezentantki ze Skandynawii miały swoje liderki na boisku - niezawodna Brattset Dale i Mork były po prostu nie do zatrzymania. Drużyna Norwegii pokonała Hiszpanki 27:21 i tym samym w wielkim finale będzie miała okazję sprawić sporą niespodziankę. Tam o złoto powalczy bowiem z aktualnymi mistrzyniami olimpijskimi, a Les Bleus z pewnością nie odpuszczą okazji do zdobycia kolejnego złota w tym sezonie.

Norwegia - Hiszpania 27:21 (11:11)

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.