Euroliga: zwycięstwo Realu Madryt w hicie

• Data publikacji: 18.12.2021, 09:22

Za nami 16. kolejka koszykarskiej Euroligi. Najciekawiej zapowiadało się w niej spotkanie w Mediolanie. Armani Exchange przegrało 73:75 z Realem Madryt.

Drużyny z Mediolanu i Madrytu plasują się w czołówce euroligowej tabeli. Dlatego też ich bezpośrednie starcie było bardzo ważne. Pierwsze minuty gry były wyrównane. Na początku drugiej kwarty włoski zespół prowadził 23:21, ale potem miał poważne problemy w ataku. Tym samym do przerwy Real wygrywał 35:27. Po zmianie stron podopieczni Pablo Lasy utrzymywali kilka punktów przewagi, a nawet powiększyli ją do dwucyfrowej różnicy. Na dwie i pół minuty przed końcem było 73:62 dla Realu. Koszykarze Armaniego w końcówce pokazali hart ducha i walczyli jeszcze o korzystny rezultat. Gospodarze zdobyli siedem punktów z rzędu i zrobiło się jeszcze ciekawie. Ostatecznie to Real triumfował 75:73, odnosząc 13. zwycięstwo w sezonie.

Liderem w tabeli jest Barcelona z przewagą zwycięstwa nad Realem. Duma Katalonii miała duże problemy w spotkaniu z przedostatnim w lidze Panathinaikosem. Do przerwy było 49:41 dla greckiej drużyny. W trzeciej kwarcie goście z Hiszpanii odrobili straty, ale ich wygrana nie była pewna do samego końca. Ostatecznie triumfowali 85:82. Nikola Mirotić zdobył 20 punktów. Ciekawy przebieg miał też mecz AS Monako z Zenitem St. Petersburg. Goście od razu objęli prowadzenie 7:0, a po pierwszej kwarcie wygrywali 31:14. W drugiej części gry ekipa Monako odrobiła straty. Decydujący okazał się moment w czwartej odsłonie spotkania, kiedy od stanu 61:65 Zenit zanotował serię 11:0. W ostatnich minutach rosyjska ekipa także była lepsza i wygrała 85:74. Mateusz Ponitka zdobył 7 punktów dla gości.